Stejně jako před rokem, kdy jsme oznamovali přestup Toma Ondruška do Warbergu, i letos před startem Superfinále posíláme do světa jednoho ze svých klíčových hráčů. Patrik Dóža podepsal dvouletý kontrakt s elitním švýcarským klubem Floorball Köniz. Odchází tak muž, který v uplynulých dvou sezónách ovládl kanadské bodování Tipsport Superligy a byl jedním z nejvýznamnějších článků týmu na cestě za historickým titulem v roce 2016 a snad ještě větší měrou se podílel na letošním postupu do Superfinále. Zápas s Mladou Boleslaví tak bude na nějakou dobu jeho posledním zápasem v chodovském dresu a všichni bychom mu přáli, aby se loučil stejně jako loni Tom Ondrušek.

Odchod hráče s číslem 66 je velkou ztrátou, což si uvědomuje i trenér David Podhráský. „Samozřejmě je to obrovská ztráta. Paddy je jedním z TOP českých hráčů a jeho bodové příspěvky i zkušenosti nám pravidelně neskutečně pomáhali. Na druhou stranu to pro nás není nečekaná informace a věřím, že jsme na jeho odchod připraveni. Takže Paddymu děkuji, přeji hodně štěstí a věřím, že ho za dva roky zase uvidíme na Chodově.“

Svou motivaci k odchodu vysvětluje i autor 227 bodů, které zaznamenal v pouhých 90 zápasech. „Zdravím všechny Chodováky a Chodovačky :-) Jsem nesmírně rád za můj čas na Chodově a cením si obrovské podpory, které se nám dostává od vedení, realizačního týmu a v neposlední řadě skvělých fanoušků, kterých sice někdy není tolik, ale zato jste vždy pořádně slyšet!  Můj odchod jsem dlouho zvažoval a nebylo to lehké rozhodování, nakonec ale zvítězila touha vydat se do nové země naučit se další jazyk a poznat nová místa. Chodov je můj domov a jsem rád, že ho neopouštím v žádné choulostivé chvíli, ale naopak věřím, že s posilami, které Chodov už má potvrzené, bude Chodov příští rok ještě silnější a znovu bude hrát o titul. Teď se minimálně na dva roky odmlčím, ale věřím, že Superfinále není můj poslední zápas na našem krásném Jižňáku!  Pojďme společně udělat ještě jeden krok tento rok a všechny vás chci vidět na Superfinale. Díky Paddy."

Poslední slovo patří v našich přestupových článcích tradičně Michalu Bauerovi: „S Paddym máme nadstandartní vztah už od jeho juniorského věku. Je tak trochu „enfant terrible“, má svou hlavu a těžko se podřizuje nějakému řádu, na druhou stranu to kompenzuje svoji florbalovou genialitou na hřišti. Už od podzimu bylo jasné, že touží jít ještě jednou do zahraničí a také hlasité volání divočiny ze švýcarského FAT PIPE týmu vyslyšel. Náš tým bude silný i bez něj a Paddymu přeju, aby tam ty dva roky byl šťastný a extrémně úspěšný!“

Paddymu přejeme hodně štěstí v nové výzvě a věříme, že dokáže zazářit i ve švýcarské NLA a že se do chodovského dresu vrátí přinejmenším ve stejné formě, v jaké do Könizu odchází.


Generální
partner

Partneři
klubu