Na pažích černé pásky připomínající smutek z úmrtí Michala Rebra, na srdci nalepené jeho číslo 97. A za sebou takřka měsíční pauzu, během které nehráli soutěžní zápas. Přesto muži Chodova vstup do roku 2021 zvládli perfektně. Spartu i Tatran udolali o víkendu v poměru 8:6. Nejen o pražských derby jsme si povídali s Michalem Podhráským.

UŽ JSTE SLYŠELI 15. DÍL PODCASTU BARI & DEJV?

Obránce Chodova překonal vleklé zdravotní problémy a letí vzhůru. S Tomášem Sýkorou tvoří elitní obrannou dvojici, uzurpoval místo na přesilové hře. Zase je tím starým Majklem, bojovníkem alergickým na porážky. Vloženou důvěru svému kouči a staršímu bratru Davidovi splácí. Spartu, které ve fotbale a hokeji oddaně fandí, srazil dvěma zásahy. A proti Střešovicím, se kterými byl několik let spojený, pomáhal krotit orgie možná nejlepší formace v lize.

Pamatuješ si, kdy naposledy jsi vstřelil v ligovém zápase dva góly?

"Nevím, kdy přesně se to stalo naposledy. Ale myslím si, že jsem dal dvě branky proti Tatranu po svém návratu ze Švýcarska ještě Tomáši Kafkovi ve staré Stodole. To dokazuje, že se to nestává moc často."

První branku jsi dometl z malého brankoviště, jak ses tam proboha ocitnul?

"No jo, my trpaslíci jsme velmi nebezpeční na krátkou vzdálenost, což byl případ vlastně obou sobotních branek. (smích)"

Třeba z tebe na stará kolena ještě bude ofenzivní obránce...

"Uvidíme. Do útoku se ale snažím zapojovat i při standardním počtu hráčů na hřišti, ale tam většinou upřednostním přihrávku před střelou, což je mi nejčastěji po zápase vytýkáno ze strany rodičů."

Oblíbené potítko, které líbáš po svých gólech, stále nosíš?

"Už ne, musel jsem ho pod nátlakem Toma Ondruška odložit a FATPIPE mi odmítá udělat edici Michael Jordan, takže tím padá i gólová oslava. Od této legendy jsem ji okopíroval a měl s potítkem spojenou."

Druhá trefa padla při dvojnásobném oslabení soupeře. Těší tě, že jsi součástí přesilovkového komanda?

"Je to určitě příjemný bonus a snad mám v přesilovce co nabídnout."

No tak se pochval, o čem se konkrétně bavíme?

"Snažím se motat kolem branky a hledat si místo pro střelu nebo finální nahrávku. Dovedl bych si představit i jinou pozici, kde jsem sbíral body v Tatranu, ale přes Toma na mantinelu nejede vlak."

Nastupuješ v první obraně s Tomášem Sýkorou, jak vám to šlape?

"Se Sykym si rozumíme a je radost s ním hrát. Myslím, že nám to klapalo hned od začátku, do první lajny jsem zapadnul okamžitě. Ještě si musím líp hlídat postavení pro příjem míčku přes ruku a bude to fungovat na 100 %."

Kdyby sis mohl osvojit jednu jeho dovednost, co by to bylo?

"Je výborný ve změnách směru na balonku, to bych teď od něj mohl okoukat a zlepšit se v tom."

Kromě tebe proti Spartě dvakrát skóroval i Jiří Bauer, v jedenáctém ligovém utkání za nás se konečně dočkal. Máš radost, že i beci začali pálit? V tomto směru Chodov několik let tlačí bota.

"U Jirky to byla jen otázka času. Nikdo nepochyboval, že to v něm je. Takže jsem samozřejmě rád, že ty góly dal pro jeho pohodu a zároveň to byla velká pomoc ke třem bodům proti Spartě, což je teď pro celý tým klíčové. V neděli se parádně trefil i Syko, takže snad skórování přidáme do našeho repertoáru."

Vnímám tě jako věčného perfekcionistu, dva slepené góly soupeře v závěru tě nemrzely?

"Mrzí mě každý obdržený a snažím se vždy přemýšlet, co šlo udělat líp. Navíc jeden z těch gólu jsem blokem tečoval tak nešťastně, že to doletělo až do brány. Ale hned po zápase převládla radost ze tří bodů, takže tentokrát jsem to spíš přešel."

V utkání jsme poprvé nastoupili na uctění památky Michala Rebra s černými páskami na rukávech, jeho číslo 97 zdobí i přední stranu našich dresů. Věnoval jsi mu před zápasem vzpomínku?

"Samozřejmě jsem si na Míšu vzpomněl, hlavně když jsem si bral dres a pásku na ruku. A také po obou vstřelených brankách."

Byly pro něj?

"Ano, možná jsem je opravdu vstřelil pro něj. Ještě trošku silnější byla ale minuta ticha proti Tatranu. Koukat na jeho fotku v hale, navíc před zápasem se soupeřem, proti kterému jsme se to celé v prosinci dozvěděli... Chviličku mi trvalo se zase přepnout do zápasového módu."

Také máš tatranskou minulost… Cítíš před duely s nimi nějaké zvláštní pnutí?

"Vůbec ne, v Tatranu už skoro nikoho neznám a je to dlouhá doba, takže teď už je to pro mě utkání jako každé jiné."

Ty, tvůj bratr, oba asistenti, bratři Vávrové, Tom Ondrušek, Vojta Šimůnek... Ti všichni prošli Tatranem, nyní jsou na Chodově. Není to zvláštní?

"Myslím, že tím, že ty přestupy šly tak nějak pozvolna a nebyla to žádná nárazová vlna, tak to ani nevnímám. Přeci jen v Praze je těch týmů dost a přestupy jsou normální součást sportovního světa."

Střešovice byly v tabulce před námi, letos hrají fantasticky. Jejich první lajna je vynášena do nebes. Dostáli tvým očekáváním?

"Občas se mi nelíbili, třeba když jsem je naháněl v rohu a měl jazyk na vestě. (smích) Ale opravdu je to jedna z nejlepších lajn, která letos v lize hraje. Je vidět, že jsou sehraní a vědí o sobě. Když se k tomu přidá jejich nesporná individuální kvalita, tak je o zábavu postaráno. O to cennější je, že jsme je gólově přehráli a zvítězili.“

A také jim dali dva góly za dvě sekundy...

"To je pravda. Rychlejší dvě branky po sobě jsem asi nezažil a Ondra Mikeš s Márou Vávrou to sehráli mistrovsky. Lehce sebrané plus do statistik. (smích)"

Co Filip Langer, jak dlouho se ještě v Česku zdrží?

"Nevím úplně, jak to má Filip se studiem, ale myslím, že se tu moc dlouho neohřeje. Určitě by měl směřovat do Švédska. Kvalitu na to bez diskuze má."

Cestu k šesti bodům do tabulky nám zkomplikovaly v obou zápasech zbytečné fauly, celkem jsme vyrobili šest provinění, soupeři čtyři potrestali, co s tím?

"Oslabení nám zatím letos vůbec nejdou. Že v zápase fauly přijdou, prostě vyplyne ze hry. Někdy jsou hloupější, někdy méně, ale stává se to. Abych to přetočil do pozitivna, tak proti Tatranu jsme dvě ubránili, takže se určitě blýská na lepší časy."

Když to shrnu, máme za sebou skvělý vstup do roku 2021. Souhlas?

"Je super, že se nám povedlo urvat šest bodů hned v takhle těžkém víkendu, ale zároveň vidíme, na čem potřebujeme dále pracovat. Těch věcí, co nám nejdou, je teď víc, zápasy jsme urvali bojovností a individuální kvalitou. Ke koukání to úplně nebylo. Nicméně šest bodů je skvělá vzpruha do šíleného ledna, který nás čeká."

To je pravda, ještě odehrajeme devět utkání v tomto měsíci. O Vánocích si ale nějakou sílu načerpal, ne?

„Ano, čas jsem využil k odpočinku a strávil svátky v poklidu s rodinou. Ostatně letos to ani jinak nešlo."

A asi se také trošku pařilo na počítači, že?

"Ano! 8. ledna začíná nová sezona League of Legends a já musím být 100 % připraven!

Chápu... Jaký jsi dostal nejhezčí dárek?

"Z dárků mě nejvíc potěšily vinylové desky do sbírky od kapel Muse a Paramore a záznam koncertu Serje Tankiana s Aucklandskou filharmonií. To je opravdu nádherný kousek!"

Co bys popřál sobě, Chodovu, jeho fanouškům do nového roku?

"Do roku 2021 asi nejde popřát nic jiného než hodně zdraví. Budu doufat, že se s fanoušky ještě v této sezóně potkáme v hale!"


Generální
partner

Partneři
klubu