Nedělní zápas nabitého víkendu nabídl na Jižním Městě zápas Lvic s ostravským FBC. Díky sobotní porážce chodovských žen ve Vítkovicích se jednalo o přímý souboj o druhé místo v tabulce, poslední vzájemný duel skončil na ostravské palubovce vítězstvím Lvic 12:6. Znovu se tak dal očekávat těžký duel pro oba celky a jeden z nejlepších zápasů sezóny.

Nástup do utkání měly Lvice skvělý, hru kontrolovaly a dařilo se jim eliminovat šikovnost ostravských útočnic. Hned ve třetí minutě otevřela skóre výstavní střelou obránkyně Nela Jiráková a stejná hráčka přidala druhou branku během následujícího střídání. Jenže zbylé minuty již další chodovskou trefu nepřinesly, i přes dobrý výkon. Naopak ostravským hráčkám se povedlo snížit, když Hanu Ranochovou překonala několikrát tečovaná střela z půli hřiště. Těsně před koncem také přišlo vyloučení ostravské hráčky a první přesilová hra pro Lvice.

Úvod druhé části Lvicím vůbec nevyšel, přesilová hra místo navýšení náskoku přinesla ostravské vyrovnání a chvíli po uplynutí trestu i otočku ve vedení, trenér Lukáš Procházka musel reagovat oddechovým časem. Ten ale uklidnění nepřinesl, ostravským hráčkám se pořád dařilo více a po pár minutách přidaly čtvrtou trefu. Teprve poté se Lvice vrátily do zápasu, využily přesilovou hru a následně Nela Jiráková vyrovnala, když zkompletovala hattrick přesnou střelou ze standartní situace. Jenže pak přišel další zlomový okamžik zápasu, Ostrava si v posledních vteřinách vzala vedení zpět a vedla 5:4.

Poslední dějství se neslo ve znamení nevyužitých gólových příležitostí Lvic a ostravských zásahů, to diváci mohli vidět od prvních minut. Po chodovském tlaku přišlo potrestání v podobě dvou slepených tref Ostravy, z čehož plynulo vedení již 7:4. Lvice poté mohly alespoň snížit v další přesilové hře, ale ta jim nevyšla a ostravské florbalistky ji dokázaly bez problémů ubránit. Chodovskému zmaru nepomohla ani hra v šesti, kterou rozjetá Ostrava dokázala využít gólem do prázdné branky. Poslední kapkou byla branka vteřinu před koncem a Ostrava si tak odvážela tři body za vítězství 9:4.

Lvicím se tedy nabitý víkend nepovedl, oba ostravské týmy dokázaly v základní hrací době urvat vítězství a chodovské ženy se tím pádem místo útoku na první příčku tabulky posunuly až na třetí pozici. Toto pořadí ale ještě nemusí být konečné s přihlédnutím na dvě zbývající kola. Trenér Lukáš Procházka po utkání zmiňoval střelecké trápení ve druhém duelu a také náročnost víkendového programu: „Zejména velké střelecké trápení, šancí jsme měli minimálně na 10 gólů. V poslední třetině už jsme logicky trochu šlapali vodu, bylo to velmi náročných 20 hodin. Chyběla energie, i tak jsme si tlak vytvořili. Nedá se nic dělat, jede se dál a musíme bojovat.“ Nejlepší hráčkou byla vyhlášena autorka hattricku Nela Jiráková.