12 týmu a více než 160 hráčů vyslal Chodov v kooperaci s kunratickým Startem do bojů na letošních Prague Games. Ty byly pro mnoho hráčů a hráček první zápasovou akcí od října, a proto byla atmosféra skvělá a výkony snad ještě lepší. Chodov skončil turnaj se skvělou bilancí čtyř elitních medailí a jednoho „béčkového“ zlata. Ale pojďme popořadě od těch nejlepších.

Zlato putovalo na Jižní Město díky holkám v kategorii G14. Ty během turnaje nezaváhaly, byť v semifinále musely ukázat své nájezdové umění, a došly si pro jasné zlato. Mimochodem pro partu trenérky Aničky Kutnarové se jednalo o obhajobu. Navíc trio Karolína Lískovcová (nejlepší hráčka), Vanessa Strouhová (nejlepší střelec) a Johanna Michálková (nejlepší brankář) ovládlo vyhlášení nejlepších hráček.

Stříbro získali kluci v kategorii B17. Liché kategorie často bývají popelkou, ale v tomto případě se kluci vzepřeli všemu a o možné vítězství přišli až 39 vteřin před koncem zápasu. Konečné druhé místo však nemění nic na obrovském úspěchu této party, kterou nově vedl Tomáš Matoulek.

V kategorii G12 si naše děvčata vedená trenérkou Fany Kutnarovou pověsila na krk stříbrné medaile, když ve finále podlehla slovenské Nemšové. Andy Plochová se stala nejlepší brankářkou této kategorie.

Bronz si na krk pověsili kluci z kategorie B16. Ti se zápas od zápasu zlepšovali a sahali po postupu do finále, o který přišli až 103 vteřin před koncem. Nicméně jejich osmizápasová pouť turnajem byla fantastická. Úspěch podtrhl Filip Kovářík, který se stal nejlepším střelcem turnaje.

S medailí se s turnajem loučily i nejstarší holky z kategorie G18. Ty bohužel na startu play off vypadly s Vítkovicemi, ale následně suverénně ovládly „béčkového“ pavouka.

Do čtvrtfinále dokráčelo 5 týmů. Před medailovými branami zůstala děvčata v kategorii G16. K medaili nepomohly ani posily ze Švédska, ale pro všechny to byla fantastická zkušenost. Na stejné úrovni turnaje zůstali i junioři v kategorii B18, když nestačili na Ústí. Čtvrtfinále bylo konečnou i pro kategorii B14. Klukům se nepodařilo přejít přes Mladou Boleslav. No a nakonec se stala tato fáze turnaje neprostupnou i pro kategorii B13.

Asi nejméně se tentokrát dařilo v kategoriích B12 a B15. V kategorii B15 kluci skončili ve skupině na druhém místě, ale následně vypadli v prvním kole play off a to samé se jim stalo v „béčkovém“ pavouku. V kategorii B12 skončili kluci na třetím místě ve skupině a následně v předkole play off bohužel podlehli Hattricku.

Samostatným příběhem pak byla kategorie U10. Ti nejmenší si šli turnaj hlavně užít, a to se povedlo! Radost z florbalu a cenné zkušenosti jsou ještě důležitější než medaile, které se nakonec houpaly na krku.

Prague Games byly po dlouhé pauze hlavně možností konečně přetáhnout přes hlavu dres a vyrazit na hřiště. Věříme, že si to všichni užili a moc děkujeme za reprezentaci Chodova všem hráčům, hráčkám, trenérům i rodičům a fanouškům!


Generální
partner

Partneři
klubu