Sezonu 2019/20 předčasně ukončila pandemie koronaviru, přípravy na ročník nastávající jsou v plném proudu. Vedení Chodova aktuálně finišuje podobu hráčského kádru A týmu mužů, v tuto chvíli je jasné, že fanoušci v modrobílém dresu už neuvidí kvarteto Martin Pražan, Marek Matejčík, Mikuláš Krbec a Marek Švajný. Praži, Márové, Bady, děkujeme! A hodně štěstí na nových adresách!

V článku naleznete statistiky všech čtyř hráčů i pohled hlavního trenéra Davida Podhráského a prezidenta Michala Bauera. Kam čtveřice borců míří?

Martin Pražan se po osmi sezonách rozhodl vyzkoušet štěstí v zahraničí a jeho další zastávka bude ve Švýcarsku. Reprezentační obránce odehrál na Chodově 249 zápasů, během kterých zaznamenal 172 bodů, dvakrát ovládl Superligu a jednou slavil triumf v pohárové soutěži. Angažmá na Chodově odchovanci ústeckého florbalu také pomohlo k účasti na domácím MS v roce 2018.

"S Pražim jsme zažili mnoho jako spoluhráči a posléze i jako trenér a hráč. Z mladíka z Ústí se na Chodově vypracoval až v člena reprezentačního týmu a má neoddiskutovatelnou zásluhu na všech úspěších posledních let. Oba jsme asi cítili, že už je čas na změnu, a já mu přeju hodně štěstí v nadcházející životní kapitole a doufám, že po návratu ho zase budeme vídat v chodovském dresu," ocenil Pražanův přínos Podhráský.

Po třech sezonách odchází Marek Matejčík, šikovný útočník se rozhodl pro návrat domů do Ostravy, jeho staronovým působištěm by měly být Vítkovice. Forvard s číslem 68 na zádech odehrál na Chodově 108 zápasů a zaznamenal 107 bodů.

"Mára přicházel po dvou našich titulech a očekávání byla velká z obou stran. Je to skvělý hráč a osobnost, který nikdy nic nevypustil, ale od jeho angažmá čekaly obě strany trochu více. Jeho chuť vrátit se domů respektuji a budu mu držet palce," glosuje druhý odchod Podhráský.

Svou dvouletou chodovskou kapitolu uzavírá i Mikuláš Krbec. Jeho další zastávkou by měla být pražská Sparta. Krbec během dvou let odehrál v modrobílém dresu 60 zápasů a připsal si na konto 62 bodů. Stejně jako Pražan si za své výkony vysloužil nominaci na domácí světový šampionát, kde Češi skončili na čtvrtém místě.

"O Mikuláše jsme hodně stáli a jsem rád, že jsme ho získali. Jeho první sezona byla velmi složitá vzhledem k dojíždění, domácímu MS, maturitě i velkým očekáváním. Letošní ročník už byl o mnoho lepší. Přesto se Mikuláš rozhodl změnit dres a my jsme nikdy nikoho nenutili, aby hrál za Chodov," říká Podhráský.

Čtvrtým do party je Marek Švajný, který podruhé za sebou posílil tým v průběhu sezony. Ale vzhledem tomu, že bydlí a pracuje v Moravskoslezském kraji, není možné jeho dlouhodobé pokračování na Jižním Městě.

"Mára je skvělý kluk a jsem rád, že nás letos opět posílil před klíčovou fází roku. Bylo to pro něj velmi složité, ale ukázal, jak moc má florbal rád, a odvedl tady kus práce," ocenil přínos šikovného obránce Podhráský a pokračoval.

"Obecně bych chtěl všem klukům poděkovat za spolupráci a moc mě mrzí, že jsme tu letošní sezonu nemohli dotáhnout do konce. Přeju jim hodně štěstí v dalších angažmá," zakončil šéf střídačky Chodova.

V nejbližších dnech vás budeme informovat o podobě realizačního týmu i kádru pro sezonu 2020/21. Těšit se můžete i na jednu velkou posilu. Kdo to bude?

Pohled prezidenta klubu Michala Bauera„Zrovna nedávno jsem si večer u sklenky dobrého suchého ryzlinku čistil notebook a procházel staré klubové adresáře. Až mě překvapilo, kolik nejrůznějších slavných hráčů nám prošlo klubovou historií. Ke každému z nich se váží nějaké silné nebo slabší vzpomínky. Oba Márové z Moravy jsou šikovní, poctiví, pracovití hráči. Mára Matejčík byl tři roky pevnou součástí týmu, jeho produktivitu jsme nedokázali výrazně zvednout, ale své si u nás odehrál a nikdy nic neošidil. Mára Švajný nám dvakrát při zranění obránců vytrhl trn z paty, do týmu zapadl a kdyby byl ochoten přemístit svoji firmičku a přítelkyni do Prahy, chtěl bych ho mít v týmu dlouhodobě! Míla, Praži, muž desítky přezdívek. Pamatuji se na první rozhovor s ním a jeho rodiči snad v jeho 16-ti letech, mluvili jsme o jeho růstu, extralize, titulu a pak také reprezentaci. Všechno se naplnilo, našli jsme mu v Praze gymnázium, bydlel nějakou dobu v jednom mém bytě, pracoval v mojí firmě. Dlouhá historie, mnoho vzpomínek. Mílo, ať se ti tvůj dlouho sněný švýcarský sen povede a ať se vrátíš na Chodov ještě zralejší, chytřejší a zkušenější! A Mikuláš Krbec? Samozřejmě výborný hráč, ale pro mě z různých pohledů velké zklamání, špinavé prádlo si pereme doma, vše jsem Badymu řekl napřímo a osobně.“


Generální
partner

Partneři
klubu