O víkendu se rozběhne semifinále letošního ročníku Livesport Superligy, vedení mužského týmu už ale pracuje na příští sezoně. Letošní florbalové léto bude výrazně jiné a kratší než dřív. Proto už dnes můžeme oznámit první posilu pro ročník 2021/2022, kterou je Martin Skřivánek. Urostlý útočník posledních šest sezon oblékal dres Královských Vinohrad. Martine, vítej na Jižním Městě!

„Na novou výzvu se moc těším! Ať už na nové spoluhráče nebo na fungování velmi ambiciózního klubu, kam doufám rychle zapadnu a budu jeho platnou součástí," vyhlíží nové angažmá Martin Skřivánek.

194 centimetrů vysoký útočník byl v hledáčku Chodova delší dobu, což potvrzuje hlavní trenér David Podhráský: „Martina jsme sledovali déle než dva roky. Jsme přesvědčení, že v našem prostředí může své dosavadní výkony posunout ještě o stupeň výše. Jedná se o silného hráče se skvělým florbalovým myšlením v nejlepším florbalovém věku, který je zvyklý být tahounem týmu.“

Skřivánek je odchovancem SSK Future, odkud se v roce 2013 přesunul do Tatranu Střešovice. Tam také poprvé okusil atmosféru nejvyšší mužské soutěže a hned ve svém druhém zápase skóroval. Pevné místo v Tatranu však nezískal a přesunul se na Vinohrady, kde se postupně vypracoval mezi klíčové hráče.

V sezoně 2017/18 byl jedním z hlavních strůjců postupu SKV do nejvyšší soutěže. V play off 1. ligy zaznamenal ve 14 zápasech 26 bodů (19+7) a byl třetím nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

Poslední tři roky patřil silový centr k nejlépe bodujícím hráčům Vinohrad a v minulé sezoně „Sokolům“ z pozice druhého nejproduktivnějšího hráče týmu pomohl k historickému postupu do play off. Celkem odehrál Skřivánek v základní části nejvyšší soutěže 78 zápasů a posbíral 87 bodů (43+44).

„Z přestupu mám velkou radost. Po dvouleté práci se dílo podařilo, věřím, že získáváme kvalitního florbalistu i člověka, který svým charakterem zapadne do naší kabiny a má dispozice na to, aby se stal jedním z lídrů,“ říká na adresu nové posily manažer A-týmu Jan Barák.

Závěrečné slovo patří prezidentu Chodova Michalu Bauerovi. „V poslední době sázíme na naše mladé odchovance, ale střídmé okysličení týmu zvenku je také potřeba. Víme už poměrně dlouho, že po sezoně ukončí vrcholovou kariéru jeden z našich centrů. Bari s Dejvem Martina delší dobu sledují a jejich odborné oko má moji plnou důvěru. S Martinem jsem se v dubnu setkal, má to v hlavě srovnané, ví, co chce a celé transakci jsem dal palec nahoru! Chci i touto cestou poděkovat SKV za konstruktivní a férové jednání i za to, že dali Martinovi zelenou pro jeho novou florbalovou výzvu! Věřím, že za rok budeme jeho příchod hodnotit stejně pozitivně, jako dnes vidíme loňský příchod Jirky Bauera."

Na velký rozhovor s čerstvou posilou mužského týmu se můžete těšit v následujících dnech!


Generální
partner

Partneři
klubu