Mladší žáci jsou kategorií již tak početnou, že i jejich letní soustředění probíhá na 2 části. První skupina má již své soustředění úspěšně za sebou.

MLADŠÍ ŽÁCI - white (1.8. - 6.8.2017)

1.den

V úterý dopoledne se do penzionu Červená karkulka ve Smržovce vydal white tým mladších žáků. Cesta rychle uběhla a po vybalení a vydatném obědě vyrazili kluci na první trénink. Na něm si po dlouhé prázdninové pauze užili práci s hokejkou a částečně i střelbu. Na konci následoval zábavný fotbálek. Po příchodu na penzion, mohli sportovci využít místní bazén. Večeře a krátký oddech na sebe nenechaly dlouho čekat. Večerní trénink byl ve znamení hry 5 na 5, kterou si všichni naplno užili. Pak už byl čas se jen osprchovat a připravit se na další den, plný nejen sportovních zážitků. Dobrou noc.

2.den

Den na soustředění nemůže začínat ničím jiným, než ranní rozcvičkou, tu všichni s velmi nadšeným výrazem abslovovali :). Skládala se z pořádného protažení, nějakého toho běhání a pořádného "pozdravu slunce". Po vydatné snídani vyrazili kluci na první trénink venku, na kterém pilovali hlavně fyzickou připravenost, která je v dlouhé florbalové sezoně velmi důležitá. Po výměně umělého hřiště za plochu haly, tam trénovali hlavně držení hole a cit pro míček. Po obědě měli kluci volný bazén a také ho náležitě využili. Když se hráči usušili, byl rovněž rozehrán celoturnusový PINGPONGOVÝ turnaj. Odpoledne tím ale zdaleka neskončilo. Sportovce čekal ještě čistě hokejkový trénink v hale. K večeři byly populární palačinky a tak byla dlouhá fronta na přidání. Tento náročný den byl zakončen opět nahoře u kostela, kde jsme se s výhledem na hory opět protáhli a popovídali si trochu o protahování obecně. Těsně před večerkou pak kluci stručně nasávali infomace o herním systému 5+1. Pak už byl opravdu čas si jen vyčistit zuby a připravit se na další den, plný sportovního nadšení.

3.den

Třetí den na soustředění startoval opět rozcvičkou. Následovala snídaně a první trénink dne. Na něm byla na programu opět koordinace, která je při florbale velmi důležitá. Kluci si zkusili několik zvířecích rolí a také skákání přes žebřík. Druhá fáze tréninku byla v hale, tam jsme pilovali nejen fyzickou výdrž, ale i herní činnosti jednotlivce. K obědu měli kluci řízek a tak byly talíře opět rychle prázdné. Během poledního klidu se odehrála další významná část pingpongového turnaje a z níž již zmáne prvního čtvrtfinalistu, kterým je Dan Hybš. Druhý trénink dne byl celý v hale a tam se pilovali schopnosti komunikační, kombinační i střelecké. Bohužel se dnes v poledne rozpršelo a tak nebylo možné nabídnout sportovcům regenerační chvilku v bazénu. Po večeři vyrazili florbalisti na večerní, čistě herní trénink, na kterém se učili přenést teoretické poznatky do hry. Jak už to bývá, po výkonu, přichází hlad a tak dostali někteří sportovci druhou večeři v podobě chlebu s paštikou. Pak už zbylo do večerky jen pár minut osobního volna a ve 22:00 byla ve všech pokojích už tma.

4. den

Další den, plný sportu, cvičení, běhání ale i legrace začal opět ranním rozběháním a protažením. Po snídani čekal na kluky fyzický trénink. Kondice je pro dlouhou sezonu důležitá a tak bylo nutné ji zařadit do programu soustředění i přes ne příliš velkou oblibu u sportovců. :) Fyzičku ale pilovali kluci s různými zajímavými pomůckami a tak je to snad i trochu bavilo. Po obědě a krátkém poledním klidu se dohrávaly skupiny turnaje v Ping Pongu. Z těch postoupili kromě některých trenérů i Jarda Šácha, Viktor Kysela, Ondra Kašpar a Lukáš Sedláček. Následovalo odpoledne plné běhání a her v lese, které bylo jistě zpestřením pro všechny zúčastněné. Po večeři následoval test a vyprávění o signálech rozhodčích a jednotlivých pravidlech, kluci si také trochu zaběhali, aby neměli čas na zlobení. Po závěrečném a důkladném protažení u kostela s výhledem na celou Smržovku, zbyl čas už jen na sprchu a zhasnutí světel.

5.den

Ranní rozcvičková rutina pokračovala i další den. Už během ní bylo jasné, že bude dnes velmi teplý den. následovala snídaně a pak už šli sportovci opět na dopolední trénink do haly. Tam pilovali kluci hlavně florbalové dovednosti a také přesnost střelby. Po obědě byl program celkem nadupaný. Nejdříve se hrál vodní voleyball a potom se dohrával turnaj v pingpongu, který celkově vyhrál bez porážky Viktor Kysela, gratulujeme. Po rychlé cestě na halu si kluci užili poslední - čistě florbalový trénink. Hře 5na5 předcházelo několik herních cvičení. Všichni si poslední odpoledne i večer užili i proto, že i po odpoledním tréninku dovolilo počasí další zápas vodního veleyballu, který vyhrálo družstvo Ondry Kašpara. Po večeři si kluci zopakovali cíle do sezony a společně s trenéry zhodnotili celý průběh soustředění. Pak už zbyl čas jen na dobalení, protože se přiblížila 22. hodina.

6.den

Před snídaní kluci vyklidili pokoje a tak jim dnes odpadla ranní rozcvička, po pozdější snídani, vyrazili kluci na trénink, na kterém si zahráli všechny možné sporty - jako například basketball, oblíbenou "svini", došlo ale i na florbal. Po tréninku už přišel čas jen na převlečení, fotku a rozloučení s Karkulou i soustředěním. Příjezd do Prahy cca 13:00 až 13:10. Jistě se na nás už těšíte! :) 

STARŠÍ ŽÁCI - white (6.8.- 11.8.2017)

1.den

Nedělní dopoledne strávili cestou do Smržovky STRŽI white. Po vybalení dostali kluci na uvítanou oběd. Po něm už se vypravili na první trénink, který byl zaměřen hlavně na kondici, ale částečně i na cvičení s hokejkou a rychlým zakončením. Po něm kluky čekala večeře v podobě borůvkových knedlíků. Následoval ještě odchod na večerní trénink, který byl čistě herním. Svěřenci trénovali hru 5 na 5 a tím i kombinační a střelecké dovednosti. Pak už zbyl čas jen na osprchování a ve 22.00 byl již na chodbě klid.

2. den

Pondělím nezačínal jen pracovní týden, ale i druhý den soustředění "STRŽŮ" white. celý den startovala rozcvička a pořádné protažení u kostela. Po vydatné snídani se vypravili kluci na dvoufázový trénink. Venku je čekala koordinace v podobě žebříků, skoků, střídání a křížení nohou a nakonec za odměnu fotbálek. Vevnitř cvičili kluci hlavně techniku střelby a zakončení přesně na bránu. Po obědě během poledního klidu byl klukům k dispozici jak bazén, tak pingpongárnu. Odpoledne následoval trénink v lese, kde byli kluci vyzkoušeni jak z běhání, tak při hře i z logického myšlení. Večeře všem chutnala a tak bylo velmi jednoduché vyrazit po ní na krátké protažení ke kostelu. Posledním bodem programu byl testík z pravidel florbalu, který nedopadl úplně nejlépe a tak i v tomto směru musíme vychytat slabiny. :) Pak už byli všichni v klidu na pokojích a všude byla tma.

3. den

V úterý opět následovala rozcvička, někteří svěřenci si vybrali delší výběh, jiní pořádné protažení a rozhýbání. Po snídani čekaly na kluky dvě hodiny v hale - první hodina byla věnována kruhovéímu tréninku na posílení svalů, druhá pak florbalce a kombinačním cvičením, ve kterých je rozhodně co zlepšovat. Po obědě se hrál miniturnaj ve vodním voleyballe a po svačině vyrazili sportovci na další trénink v hale, tentokrát na ně čekaly překážky, podlézání, přeskakování a trocha běhání. Druhá půlka byla opět florbalová a kombinačbí cvičení byla již trochu lepší. Závěrečnou soutěž na rychlost v proměňbování šancí na motivy Michala Urbánka vyhrál tým Ondry Juříka. Po večeři byl opět čistě herní, večerní trénink. Sportovci však chvilkama pokoušeli nervy trenérů a tak si před hrou ještě trochu zaběhali. :) Po příchodu na penzion už se jen stihli osprchovat a už byl čas na večerní klid.

4.den

Středa startovala opět rozcvičkou, ze které se stala rutinna. Kluci si na ní už ale zvykli a tak je přivítal nádherný východ slunce. Sportovci měli na výběr mezi delším výběhem nebo kratšími sprinty s protažením. Na výběh běžel jen Ondra Juřík :). Po snídani si kluci neuvědomili, že rozčilovat trenéry lze jen do povolené meze a tak si zaběhali pár povětsných smržovských kopečků. Po něm se konečně dostali do haly a tam už probíhal trénink zaměřený na přesnost nahrávky a přesnost střelby. Po obědě a krátké pauzy si kluci užili další trénink v hale, tentokrát zaměření na kondici. Hráči si vyzkoušeli i některé fyzické testy, které dělají dospělé florbalové reprezentace a nedopadli v nich vůbec špatně. Před večeří se ještě stihli kluci vykoupat v místním bazénu. Po jídle si kluci zahráli pantomimu, zopakovali si něco k bránění v jednotlivých herních situacích a nakonec také popřáli trenérovi Romanovi k svátku krátkými básničkami, které byly velmi trefné a vtipné. Kluci tak ukázali, že jsou kromě hráčů i celkem dobrý básníci :D. Dobrou noc.

5.den

Poslední den sloužil klukům ze skupiny starších žáků primárně k rozvoji celkového herního pojetí. Kromě 2 zcela herních tréninků se s kluky probrala i takticko-teoretická část k hernímu stylu a po večerním tréninku proběhla i týmová porada směřovaná k nastavení tréninkového a zápasového režimu v sezoně 17/18, včetně několika skupinových i individuálních pohovorů s kluky. Uvidíme zda a co dopadlo na úrodnou půdu :-)

6.den

Soustředění starších žáků je minulostí - autobus vyrazil zpět do Prahy cca v 11:50 a i s ohledem na deštivé počasí a trochu pomalejší cestu očekáváme návrat cca 13.45 u Jedenáctky.


Generální
partner

Partneři
klubu