Hlavní trenér chodovských mužů David Podhráský spolu se svými kolegy vybral 30 jmen, která se objevila na tzv. FIRST LISTU pro Champions Cup, který se koná od 30. září do 2. října ve švédském městečku Boras. Z tohoto seznamu pak vzejde 9. září konečná nominace 20 hráčů.

Mužský tým Chodova se tohoto prestižního setkání nejlepších evropských celků zúčastní poprvé v historii a jeho prvním soupeřem bude norský vítěz kvalifikačního turnaje Greåker IBK. V případě vítězství se Chodov v semifinále utká se švédským mistrem Storvreta IBK, v případě porážky se Chodov utká o 5. místo s poraženým ze souboje Grasshopper Club Zürich proti Pixbo Wallenstam.

Na tzv. FIRST LISTU se objevují všichni důležití hráči týmu, ale i několik mladíků, kteří ještě nastupují v dorostenecké kategorii, ale mezinárodní regule jim paradoxně umožňují možnost startu na nejprestižnější klubové akci světa. Nominaci pro nás okomentoval David Podhráský: "30 hráčů je poměrně hodně, takže jsme tam některé hráče zařadili spíše motivačně, byť jejich šance odcestovat do Švédska je naprosto minimální. V tuto chvíli máme jasno tak o 15ti hráčích, kteří, pokud se nezraní, do Švédska pojedou. Dalších 8-10 hráčů bojuje o zbylých 5 míst a definitivní rozhodnutí padne po víkendovém FAT PIPE CUPu."

I z tohoto důvodu bude zajímavé sledovat víkendový FAT PIPE CUP, na kterém budou mít hráči poslední šanci přesvědčit trenéry o své nominaci.

FIRST LIST pro Champions Cup 2016: 

brankáři: Barák, Mück, Šantora

obránci: Běloch, Bouša, Hušek, Jelínek, Jirásek, Kotlas, Pražan, Procházka, Sklenář, Strnad, Sýkora

útočníci: Diviš, Dóža, Eremiáš, Fiala, Chmelíček, Kašovský, Koutný, Maxa, Plíhal, Pražák, Řezáč, Strachota, Tyl, Vávra M., Vávra T., Vošta


Generální
partner

Partneři
klubu