Jako blesk z čistého nebe přišla v pátek zpráva o odchodu dvou reprezentantek z Chodova do elitního švýcarského týmu Piranha Chur. Martina Řepková a Nela Jiráková podepsaly ve Švýcarku roční smlouvy.

Ještě před pár týdny obě hráčky deklarovaly, že budou v nové sezóně nosit chodovský dres. V tomto týdnu však přišla nečekaná nabídka nejlepšího švýcarského týmu a obě hráčky se ji rozhodly využít. Vedení Chodova se rozhodlo oběma hráčkám odchod posvětit. "Holky si tady své odpracovaly a doufáme, že ještě odpracují. Škoda, že jsme letos nemohli společnou práci dotáhnout a ideálně tuhle éru uzavřít titulem. Svou výkonností českou ligu přerostly, na zahraničí jsou připravené a zaslouží si ho. Pro tým to je samozřejmě rána, ale o to větší příležitost dostanou naše mladé hráčky." Zhodnotil odchod dvou klíčových osobností týmu trenér Lukáš Procházka.

Také sportovní manažer klubu Ondřej Neuman cítí, že oběma hráčkám již byla domácí soutěž malá a musí udělat krok vpřed. "Obě holky patří z výkonnostního pohledu mezi TOP 5 hráček v ČR. I když je těžké je nahradit, věděli jsme, že to přijde. Ligu i náš klub dávno přerostly a jejich odchod je dlouhodobě očekávaný a nutný krok pro obě strany, byť postup není úplně šťastný. Ony i my začnou novou etapu a držme si palce a přejme to nejlepší. Byla to poměrně vyvážená spolupráce, kdy jsme oběma pomohli na vrchol a ony nám k mnoha úspěchům. Teď je čas dívat se kupředu."

Tým Piraha Chur letos ovládl základní část NLA a bez problémů prošel i čtvrtfinálovou sérií. Další pokračování soutěže zabránila koronavirová krize. V letošní sezóně nosily dres Churu například švýcarské reprezentantky Corin Rüttimann, Seraina Ulber, Katrin Zwinggi, Flurina Marti či Slovenka Katarína Klapitová. A co říkají na nové angažmá samy hráčky? 

"Nabídka z Churu přišla jak blesk z čistého nebe a po delší komunikaci s Corin Rüttimann jsem cítila, že by tohle mohl být ten správný impuls a příjemná změna v mém životě. Očekám velmi fyzický florbal, který vyhledávám a vysokou kvalitu tréninků. Ale především rozvoj po lidské stránce a změně životního stylu." Hodnotí svůj přesun do Švýcarska reprezentační útočnice Martina Řepková.

"V době rozhovoru, který jsem poskytovala asi před měsícem jsem byla absolutně rozhodnuta, že Chodov bude mým působištěm i v nadcházející sezóně. Týmy ze zahraničí jsem odmítala, protože mi nenabízely tak krásný život jako snová nabídka, která přišla naprosto nečekaně pár týdnů po rozhovoru a opravdu nešla odmítnout. Z hlediska florbalového očekávám profesionální přístup v trénincích, spoustu zkušeností od vynikajících hráček typu Marti, Rüttimann, Ulber, dále vyrovnanou soutěž a větší důraz. O životě v nádherném městě uprostřed Alp se nemusíme ani bavit 😀." Těší se na nové angažmá Nela Jiráková.


Generální
partner

Partneři
klubu