Po odchodech Mikuláše Krbce, Marků Matejčíka se Švajným a Martina Pražana hlásí Chodov první posilu. Modrobílé barvy navlékne ofenzivní obránce a účastník posledního světového šampionátu Jiří Bauer. Rodák z Moravských Budějovic podepsal na Jižním Městě tříletou smlouvu.

Ve svých sedmadvaceti letech už má Bauer za sebou řadu zkušeností. Nejvyšší českou soutěž si zahrál v dresu Znojma, Future, Brna a Ostravy. Celkově odehrál během devíti sezon 249 zápasů, ve kterých si do statistik zapsal 196 bodů (96+100) a také 200 trestných minut.

Právě důraz a palebné schopnosti jsou devízy, o které chodovský realizační tým hodně stál, což potvrzuje hlavní trenér David Podhráský.

„Dlouhodobě jsme chtěli přivést obránce, který bude schopen střílet z dálky, a přinese nám větší variabilitu hry. Od konce kariéry Michala Kotlase jsme takového zadáka v kádru postrádali. Tohle Jirka perfektně splňuje. Navíc je extrémně silný v situacích 1 na 1 na obou stranách hřiště. A v neposlední řadě máme pocit, že po odchodu některých hráčů nám chybí v týmu raubíř, i to je Jirkova silná stránka. Moc se těším na spolupráci a věřím, že bude obrovskou posilou a rozdílovým hráčem.“

Co říká na přesun na Jižní Město sám hráč? „Je to pro mě další životní etapa, díky které se doufám zase posunu dál. A to jak pracovně, tak florbalově. Kvalita je na Chodově obrovská, ale když hrajete proti týmům, jako jsou Boleslav nebo Vítkovice, tak musíte přitvrdit. To by mohla být jedna z mých rolí."

Hlavním vyjednavačem na trase Chodov – FBC Ostrava byl manažer týmu Honza Barák. "Dva výlety za Jiřím do Ostravy, jedna noční seance na Stodolní, stovky vyměněných zpráv. A povedlo se, jsem za to strašně rád, byla to pro mě velká škola, frustraci a finální rauš dělila věru tenká hranice. Ještě mám v merku jednoho hráče, tenisák je na jeho straně kurtu, ví, že dveře jsou dokořán. Hrát za Chodov musí být pro všechny prestižní záležitost, nová výzva, nechci v týmu nikoho, koho bych musel prosit a tahat za nohu. Jsem si jistý, že tým uvítá Jiřího s otevřenou náručí a on se odvděčí na place i v kabině."

Na přestupových jednáních se samozřejmě podílel i prezident klubu Michal Bauer. „Jirku máme na našem scouting short listu už dlouho! Tentokrát odvedl vynikající práci Bari, já jsem se s Jirko u osobně ještě nepotkal. Proč o něj tolik stojíme víme naprosto přesně. Pro mne to má ještě jeden symbolický rozměr navíc: mám dvě skvělé dcery, ale ani jedna z nich florbal hrát určitě nebude. Takže mít v týmu mého jmenovce, navíc s křestním jménem mého táty, je dobrý bonus! A v Superlize válí ještě jeden další jmenovec, třeba do budoucna další úkol pro Bariho! A teď vážně – věřím, že Jirka nasbírá na Chodově víc bodů než trestných minut!“

Už zítra se můžete těšit na velký rozhovor s novou posilou.


Generální
partner

Partneři
klubu