Je rozhodnuto, lvice v semifinále narazí na Tatran. Při pátečním výběru soupeřů si totiž rytířky z Vítkovic možná překvapivě vybraly do blížící se série městského rivala FBC. Tím pádem na chodovské ženy zbyl střešovický tým a je jasné, že v Superfinále se představí jeden zástupce hlavního města a jeden vyslanec Ostravy.

„Reakce v týmu na vítkovické rozhodnutí byly velmi pestré, ale myslím si, že můžu za všechny říct, že se na sérii moc těšíme,“ říká brankářka Hana Ranochová. Ta ve Střešovicích mimo jiné působila během ročního hostování v sezoně 2018/19, po kterém se vrátila zpět na Jižní Město. Pikantnost pražskému derby dodá také souboj dvou zkušených koučů Lukáše Procházky a Michaely Marešové, tedy bývalých kolegů z trenérského tandemu, jenž dovedl lvice k několika medailím.

Právě po příchodu Marešové se do Tatranu vydalo několik kvalitních florbalistek a je to vidět i na nynějším postupu do semifinále. „Tatran hraje velmi aktivně a důrazně. Má v kádru celou řadu vynikajících hráček, ale my se soustředíme v první řadě na sebe, tak jak jsme to dělali celou sezónu. Víme, v čem je naše síla,“ uvádí před sérií hlavní trenér lvic Procházka. O technické zdatnosti soupeřek ví dobře i Ranochová. „Tatran má spoustu individuálně šikovných hráček, které jsou pro nás gólmany rozhodně oříšek s musíme si na ně dávat pozor,“ doplňuje.

V základní části ročníku 2020/21 dělily oba týmy v konečné tabulce dvě příčky, bilance vzájemných střetnutí Chodova s Tatranem ale je vyrovnaná. „Jak se vždycky říká, play-off je jiná soutěž! Určitě teď o to větší náboj bude tahle série mít a o emoce rozhodně nouze nebude, vždyť to nebyla ani v zápasech základní části. Na druhou stranu v play-off hrají velkou roli zkušenosti, což si myslím, že oba týmy jsou na tom dosti podobně, ačkoliv my máme obrovskou výhodu, že většina zkušeností našeho týmu se ukrývá mezi třemi tyčemi, tudíž na velmi důležité pozici,“ myslí si útočnice Tereza Hanzlíková a odkazuje na brankářskou dvojici Chodova.

První utkání ve střešovické Stodole vyznělo lépe pro domácí hráčky, které jej ovládly celkově 6:4. „Tento zápas byl z naší strany dosti nepovedený. Šly jsme do něj bez zápalu, nepřipravené se rvát o tři body. V tomhle aspektu nás holky z Tatranu předčily, a to se poté promítlo i v předvedené hře,“ vzpomíná Hanzlíková. V nedávném střetnutí na konci základní části dokázaly výhodu domácí palubovky naopak využít lvice a na Jižním Městě uspěly 4:2. „Co se týče druhého zápasu, tak tam jsme k zápasu přistoupily zodpovědně. Od první minuty jsme naopak na hřišti byly my, kdo chtěl vyhrát a taky tak zápas dopadl,“ popisuje Hanzlíková.

Každopádně i tentokrát asi můžeme očekávat doopravdy bojovnou sérii, kterou svedou dva ambiciózní týmy o účast na vrcholu sezony. „Myslím, že nás čeká velká bitva v každém jednotlivém zápase, to se ukázalo už v základní části. Budou to zápasy plné emocí a věřím, že i florbalové kvality na obou stranách, moc se na sérii těšíme,“ dodává na závěr Procházka.

V případě postupu by lvice navíc prodloužily šňůru finálových zápasů, ve kterých se představily. Od sezony 2017/18 je to již pět duelů, tedy dvě superfinále a tři finále Poháru. Třaskavá bitva s Tatranem začíná o víkendu 8. a 9. května v hale na Jižním Městě.


Generální
partner

Partneři
klubu