Cesta mezi nejlepší čtyři kluby letošního ročníku Livesport Superligy povede přes Bohemians, třetí celek po základní části. Co na pražské čtvrtfinálové derby, které určil nedělní výběr soupeřů, říká chodovská kabina?

Čeká se zajímavá série, oba kluby na sebe v play off nikdy nenarazily. V loňské sezoně, kterou přerušil COVID, zápolili muži v boji o semifinále s Tatranem Střešovice. Ani letos tak nemusí opustit hranice hlavního města.

Bohemka v základní části skončila i díky porážce Tatranu se Spartou v závěrečném kole na třetím místě, šlo o její nejlepší umístění v historii. Chodov získal 48 bodů, o pět méně než zelenobílí mančaft, a bral pátou příčku. Bohemians nastříleli více branek (201 ku 177) i jich méně obdrželi (142 ku 155).

"Cesta k ohrožení jejich branky povede přes vyhrané souboje 1 na 1, které Bohemians využívají v obranném systému. Útočníci si musejí pomáhat a spolupracovat, abychom si vytvořili více šancí, než tomu bylo v obou zápasech základní části," má jasno Marek Vávra, nejproduktivnější hráč Chodova.

"Každý zápas s nimi je rychlý a atraktivní, gólmani mají hodně práce. My i oni jsme silní v kombinační hře, myslím si, že rozhodne obrana. Poslední zapas jsme ukázali, že jsme schopni je porazit. Myslím, že série bude vyrovnaná a zvítězíme," říká Vojtěch Šimůnek, který proti Bohemians chytal poslední kolo.

O porážce 4:6 rozhodly dva góly při chodovské powerplay. Těsným výsledkem skončila i první vzájemná bitva, 10. ledna v hale Sokola Královské Vinohrady kousal těsnou porážku 3:4 z brankoviště Karel Hodík. "Bohemka je silným soupeřem, ale mně osobně se proti nim chytá velice dobře, protože tam hrají převážně kluci v mém věku. Věřím, že tato čtvrtfinálové série přinese atraktivní florbal, ze kterého vyjdeme vítězně."

Jedlička asi bude hodně křičet

Bohemians jsou jedním z mála soupeřů, proti kterým Marek Vávra letos neskóroval. „Proto jsem rád, že budu mít šanci toto napravit. V prvním utkání jsem se nedostal ani do šance, to si mě obránci dobře pokryli, v druhém jsem měl i trochu smůly. Radovan Michajlovič bezesporu patří mezi špičkové gólmany, proto na něj musíme vyvinout co největší tlak. Zasypat ho střelami a chodit do brankoviště pro dorážky," ohlédnul se posledními vzájemnými duely i přínosem předsezonní brankářské posily z Otrokovic Vávra.

Osobní zkušenost s play off proti Bohemians má obránce Jiří Bauer. "S Bohemkou jsem hrál čtvrtfinále dvakrát a dvakrát vítězně. Nemám problém utkat se s nimi znovu. Série bude vyrovnaná, ale myslím si, že pro nás vítězná. Vidím, jak se náš tým neustále zvedá, máme větší sebevědomí a určitě si věříme. Doufám, že Bedla bude hodně křičet, ať to má grády, když tam nejsou diváci," přeje si předsezonní import z FBC Ostrava.

"Když budu hodnotit výsledky ze základní části, tak první zápas lepší Bohemka, bohužel jsme byli ve fázi sezony, kdy byl pro nás jakýkoliv soupeř těžký. Poslední zápas v základní části byl skvělou přípravou na play off. Hodně tvrdých soubojů, produktivita na obou stranách, vyrovnaná bitva po všech stránkách. Já osobně jsem rok nehrál play off, takže se na to těším a jsem rád, že máme vyrovnaného soupeře," těší se reprezentační zadák a účastník MS 2018.

Největší chloubou týmu Michala Jedličky je ofenziva, která je 3. nejlepší v celé soutěži. Lídrem zelenobílého útoku je Filip Forman, který skončil na 5. místě kanadského bodování, když posbíral 18+37.

"Nemusím říkat, že je to talent, už teď převyšuje českou ligu. Play off ale není o jednom hráči, Bohemka má bezpochyby spoustu mladých talentů a Filip je v čele. Upřímně, hraje se na něj strašně špatně, má výborný pohyb a techniku, kterou bych si já zlomil zápěstí. Ale myslím si, že také spoustu hráčů nechce hrát na mě," usmívá se Bauer, s 36 trestnými minutami zlý muž sestavy Chodova.

Máme dva tituly, oni sérii v play off ještě nevyhráli

Největší hvězda Bohemians ale do úvodního čtvrtfinále, které je na programu v sobotu 27. března, nezasáhne. Proti Chodovu inkasoval Forman za rozhodnutého stavu ČK 3 za vulgární slova směrem ke střídačce domácích. "Trest pro Formana moc neřeším, já jsem mu k tomu řekl svůj pohled skrz reprezentaci ČR a vliv hráče, kterého sledují mladí kluci a manažeři ze zahraničí. Jinak je to jeho věc," myslí si Tom Ondrušek a také přidal svůj pohled na čtvrtfinále.

"Série to bude zajímavá, nová zkušenost pro všechny. Je jasné, že absence Formana v prvním zápase určí směr. Je to klíčový zápas, tak to vnímám já. My koncentrujeme svoje myšlenky a celou přípravu na play off už skoro dva měsíce, proto očekávám, že budeme velmi silný a nepříjemný soupeř. Na druhou stranu, ano, Bohemka je velký, velký favorit této série a jsem zvědavý, jak mladí a nezkušení hráči zvládnou tuto roli. Přece jen ještě nikdy nevyhráli sérii play off, my máme už dva tituly. To samozřejmě tuší i trenér Jedlička a bojí se toho. Jen nechtěl hrát se Spartou. Víme, jak hrát tyto zápasy. Moc se těším," uzavírá opora Chodova.


Generální
partner

Partneři
klubu