Mistrovství světa juniorů začně v kanadském Halifaxu 8. května a Chodov na něm bude mít hned 3 zástupce, kteří budou nosit dres České republiky. Ty vám postupně představíme a vyzpovídáme. Dnes začínáme Šimonem Doubkem!

Šimon Doubek je kometou letošní sezóny. Ještě v červnu 2018 nebyl ani v širším kádru juniorské reprezentace a bojoval o místo v kádru chodovských mužů, dnes o nějakých 10 měsíců později patří ke klíčovým mužům juniorské reprezentace a má za sebou skvělou superligovou sezónu. Před startem MS jsme mu položili několik otázek.

Juniorské MS je specifické svým termínem po skončení sezóny. Kolik sil ještě zbylo po náročné sezóně, během které si zasáhl do 58 zápasů v Superlize, KB lize juniorů a reprezentaci?
Síly určitě zbyly, po ukončení sezóny jsem měl dostatek času a prostoru na regeneraci a přípravu na nadcházející soustředění a následné MS.

Do odletu zbývají poslení dny, už na sobě pociťuješ nějakou nervozitu?
Abych upřímně řekl tak ne, zatím si ani moc neuvědomuji, že pozítří odlétám na MS do Kanady. Ještě v létě jsem o nějakém MS a reprezentaci nepřemýšlel. Pak ale přišel zlomový bod kariéry, když jsem dostal šanci v áčku, kterou jsem chytil za pačesy.

Juniorské MS je pro mladé hráče vždy obrovskou motivací. Byla ta touha ještě o to větší, že se hraje v Kanadě?
Pro mě ani ne. Myslím, že Kanada je jen takový bonus. Podívat se do Kanady je rozhodne hezounký zážitek.

Mnoho hráčů má juniorské MS jako vrchol své kariéry a ta potom spíš upadá. Jaké cíle máš do budoucna ty?
Mé cíle do budoucna nemám nějak striktně stanovený. Chci pokračovat v tom, co se mi povedlo během poslední sezóny a v budoucnu to dotáhnout třeba i do mužské reprezentace.

Na Chodově působíš od starších žáků a prokousal ses až do Superligy a národního týmu juniorů. Jak moc ti právě Chodov a třeba zkušení spoluhráči pomohli?
Chodov mi určitě pomohl, snad ve všem mi vyšel vstříc a snažil se mě vždycky posouvat. Spoluhráči jakbysmet, kdybych měl jmenovat, tak největší rady mi předávali Martin Pražan, Michal Podhráský, Tomáš Sýkora, ale třeba i Martin Koutný.

Týmovým cílem je asi medaile, ale s jakým osobním cílem na MS odjíždíš?
Můj cíl je hlavně předvést perfektní výkon, to že nemám body je o mně docela známé. Já radši upřednostňuji druhé asistence jak v NHL 😀#hejachheja

Díky moc a hodně štěstí!


Generální
partner

Partneři
klubu