Ve dvaceti letech zvládl nelehký úkol, provedl svůj tým obtížným čtvrtfinále, kdy proti němu klečel v brance soupeře jeho vzor Radovan Michajlovič. V divoké sérii proti pražským Bohemians (4:2) těžil Vojtěch Šimůnek ze své flegmatické povahy i podpory brankářských kolegů. A jak přiznal v silném rozhovoru, není dne, kdy by nemyslel na tragicky zesnulého brankářského kolegu a kamaráda Michala Rebra.

Ve 20 letech jsi vychytal v play off první vítěznou sérii, já ti od srdce blahopřeji. Jak se cítíš?

Pocit je to úžasný, s nějakým odstupem od zápasu si myslím, že i v návaznosti na celkové výkony v základní části, to je skvělý týmový počin.

Tlak na svou osobu, potažmo mladé složení chodovského brankoviště, jsi vnímal?

Myslím, že na Chodově máme momentálně asi jedno z nejmladších brankovišť v Superlize. Ale nějaký extra tlak jsem necítil.

Od spoluhráčů, trenérů, Karlů Hodíka s Perglerem se ti dostalo bezmezné podpory, že?

Ano, podpory se mi dostávalo ze všech stran. Největšího supportu se mi dostávala od brankářských kolegů. Bez nich by se mi asi nepodařilo odchytat všechny zápasy v takové kvalitě.

Navíc jsi povahou docela flegmatik, že?

To asi budu muset potvrdit. Málo kdy jsem v sérii cítil nějaký tlak, nebo ztrátu koncetrace. A ani častý trash-talk ze strany Bohemky neměl na můj výkon žádný vliv.

Na Michala Rebra, našeho zesnulého kamaráda, jsi během sérii vzpomínal?

Musím říct, že na něj vzpomenu snad na každém tréninku i před každým zápasem. Občas mám pocit, že na mě dává pozor. Asi abych neudělal nějakou blbost…

Byl by snad pyšný, souhlasíš?

Doufám v to. Ono odhadnout jeho emoce bylo vždy těžké, ale věřím, že by mu semifinále udělalo velkou radost a že nám všem shora fandí.

Řekni mi prosím, co podle tebe rozhodlo o tom, že si zahrajeme semifinále, zatímco třetí tým po základní části má padla?

Myslím že rozhodla naše fyzická připravenost, disciplína a nějaký týmový charakter. Celou dobu v sérii vládla dobrá nálada a všichni se navzájem podporovali. Pevně věřím, že to takhle bude i nadále.

Klobouk dolů před Markem Vávrou, Petrem Majerem a Danem Eremiášem, souhlas? Dohromady udělali 41 bodů...

Myslím, že nejde nesouhlasit. Lajna Mini, Maják, Eremi je něco neskutečného. Skvěle se na to kouká. Když byla na hřišti, tak jsem se jen těšil na to, co vymyslí a čím překvapí.

Kdy ti v sérii bylo nejhůř?

Asi nejhůř mi paradoxně bylo v první zápase v druhé třetině, kdy padly 4 góly během asi 2 minut, tak jsem čekal, že zápase skončí třeba 11:12. Ale nakonec se to zavládlo a bral se první bod.

Co pátý zápas, kdy tě trenéři střídali zkraje druhé třetiny po šestém gólu?

Zvláštní začátek, rychlé góly a nakonec jsem šel střídat s informací ať si odpočinu a připravím se na další zápas. Přesně tyhle slova jsem slyšel v mém prvním zápase na MČR dorostenců, když jsem v první třetině dostaly spoustu gólů od Ostravy. A další zápas jsme vyhráli, takže jsem si řekl, že historie se většinou opakuje. Tudíž jsem byl celkem i tak v klidu a věřil své intuici.

Zápasy šly v rychlém sledu, poslední čtyři proběhly během šesti dnů. Fyzicky ses cítil dobře?

Fyzicky jsem byl myslím připraven dobře. Změnil jsem způsob regenerace po zápase a musím říct, že jsem se cítil po celou dobu série skvěle.

Středeční výhra 7:3 působí dle výsledku jako snadné utkání, bylo to skutečně tak?

Zápas to byl skvělý. Od začátku jsme měli šance a nějak jsem tušil, že to dotáhneme do vítězného konce. A pak když ve třetí třetině padl 5 minutový trest, tak jsem věděl, že to bude úspěch.

Bylo důležitým aspektem, že se podruhé v sérii podařilo ubránit Jakub Šárku a soupeř dokázal skórovat jen v početní výhodě?

Početní výhoda soupeře, to je pro nás většinou špatná zpráva, ale v sérii jsme ukázali, že je také umíme zahrát kvalitně. A neinkasovat žádný gól ve hře 5 na 5 je úspěch. Proto si myslím, že obrana Šárky byl jeden z důležitých aspektů.

Upřímně, Šárka v sérii zaznamenal 19 bodů a 14 branek, nebyl si z něj už trochu zoufalý? Padlo mu tam takřka všechno...

Padlo mu tam všechno, to je pravda, ale když se podíváme na Majáka, tak bodově od něj není tak daleko. Zoufalý jsem popravdě nebyl, protože kdyby mi po zápase nikdo neřekl, že má Šárka 4 góly, tak to vlastně ani nevím. Před sérií jsem věděl, že je hodně nebezpečný, ale statistiky jdou celkově mimo mě.

V sérii došla i na řadu nájezdů, třetí utkání se v nich rozhodovalo, další rozhodčí pískli při hře. Proč ses v nich nepředstavoval?

Ve třetím utkání jsem nastoupil na první nájezd, ale i kdybych ho chytil, tak se nakonec vystřídáme. Už od dorostenců nechytám nájezdy ve hře. Ale jsou zápasy, kdy se cítím tak dobře, že si i nájezd rád chytnu. Např. poslední zápas v základní části.

Těší tě z osobního hlediska, že jsi dle klíčových brankářských statistik předčil o 14 let staršího Radovana Michajloviče, bývalého reprezentanta?

Radovan je můj největší vzor v chytání. Mám od něj podepsanou fotku nad pracovním stolem v pokoji. Takže nastupovat proti němu mi přišlo zvláštní. Navíc když ti někdo řekne, že jsi předčil svůj vzor, tak úplně nevím, jak se cítit.

Je pravděpodobné, že se v semifinále utkáme s Vítkovicemi, věříš si na ně?

Vítkovice, nebo MB. Pro nás to bude několik kvalitních zápasů, ve kterých nebudeme favorit, ale i tak můžeme překvapit a urvat si vítězství pro sebe.


Generální
partner

Partneři
klubu