Oba hlavní trenéři si před Czech Open přáli odehrát maximum kvalitních zápasů a oběma se to splnilo měrou vrchovatou. Vždyť oba týmy sehrály 7 zápasů a jubilejní 25. Czech Open ukončily s bronzovými medailemi na krku.

Hned na začátku je třeba říct, že se jedná o historický úspěch pro celý klub. Vždyť v historii Czech Open se dvě medaile v elitních kategoriích povedlo českým klubům získat pouze jednou a to v roce 1999, ale tehdejší konkurence se s dnešní podobou turnaje nedá vůbec srovnat.

Muži nevstoupili do turnaje úplně šťastně, když po prohrách s Ostravou, Falunem a výhře nad Thürgau skončili ve skupině na 3. místě a museli jít do opravného pavouka. Ale již zápas s Falunem, který Chodov trápil až do samotného konce, předznamenal lepší zítřky. V opravné části turnaje si muži nejprve poradili se švédským Hollvikenem a následně i s Tatranem, což je poslalo do čtvrtfinále na vítěze osmifinálové skupiny, kterým byl švýcarský mistr Wiler-Ersigen. V tomto zápase se Chodov držel celou dobu na dostřel, ale když ve 3. třetině odskočil soupeř na tříbrankový rozdíl, tak se zdálo rozhodnuto. Jenže v čase 18:43 Chodov odvolává brankáře a v čase 18:52 už je to o gól a v čase 19:27 je vyrovnáno! Utkání dospělo do nájezdů, kde Martin Pražan, Marek Vávra i Michal Strachota uspěli a Chodov byl semifinále. V něm se Chodov utkal s legendárním Pixbem a přestože rozhodně nebyl horším týmem, tak padl 1:3 a ukončil tak 25. Czech Open na 3. místě.

Ženy psaly vlastně podobný příběh. Základní skupina se jim nepovedla a po prohrách s Malmö, PSS a remíze s reprezentací juniorek skončily na 4. místě a na svou cestu se tak vydaly také spodním pavoukem. V něm si nejprve poradily se švýcarským Oberlandem a v dalším kole vyřadili další švýcarský tým Bern Burgdorf. Ve čtvrtfinále na lvice čekal finský EräViikingt, který do té doby vyhrál všechny zápasy při skóre 20:2. Jenže lvice skvěle bránily a necelé 4 minuty před koncem zasadila Johana Vrbová Finkám ránu, ze které se už nevzpamatovaly. V semifinále čekal na chodovské holky jejich přemožitel ze základní skupiny Malmö. Byl to úplně jiný zápas, který došel až do nájezdů, kde ovšem byly Švédky šťastnější a lvice si tak na krk pověsily bronzové medaile.

Kromě elitních týmů byly v akci i ty v kategorii Open. Junioři, oslabení a reprezentanty a hráče áčka, ovládli svou skupinu a následně si proklestili cestu přes dvě kola play off. Jejich putování turnajem ukončili v osmifinále pozdější semifinalisté UH Appenzell. Mladé lvice šly ze skupiny z 2. místa a stejně jako kluci prošly dvě kola play off a vypadly až v osmifinále s extraligovými Vinohrady.

Jubilejní ročník Czech Open tak nemůže Chodov hodnotit jinak než pozitivně, vždyť se jednalo o nejúspěšnější ročník v historii! Tak zase za rok

#wearechodovGenerální
partner

Partneři
klubu