Nabitý víkend a souboje s dvěma nejsilnějšími soupeři odstartoval pro Lvice sobotním zápasem o první místo v tabulce s Vítkovicemi. Vítkovické hráčky měly před utkáním o jeden bod více a poslední vzájemné střetnutí skončilo jedinou porážkou Lvic v sezóně, když Vítkovice zvítězily zaslouženě na Jižním Městě 7:2.

Tentokrát byl vývoj utkání zcela odlišný, Lvice hrály velmi dobře a jejich mírná převaha vyústila v první branku z hokejky Karolíny Suché, která prostřelila z dálky vítkovickou brankářku. Poté se poprvé do zápasu vložili rozhodčí, kteří sporně vyloučili Karolínu Kellovskou a přestože se Lvice dlouho úspěšně bránily, tak těsně před vypršením trestu Vítkovice dokázaly vyrovnat na 1:1. To soupeřkám pomohlo a během následujících sekund přidaly i druhou trefu, po které otočily skóre. Po další minutě přišel do chodovské obrany další smolný moment a soupeřky vedly již 3:1. Pak se naštěstí hra Lvic uklidnila, ale další branka do konce třetině nepadla.

I druhé dějství přineslo řadu šancí a skvělých zákroků obou brankářek, první minuty, co se týče změn ve skóre, patřily chodovským ženám. Druhý útok Lvic dokázal zaznamenat během dvou střídání po sobě gól, když Anet Jarolímová přihrávkou našla nejprve Terezu Hanzlíkovou a následně i Gabrielu Žůrkovou. Stav 3:3 však dlouho nevydržel, v následující minutě se ale trefily soupeřky. Jenže poté přišlo vítkovické vyloučení, které Lvice dokázaly potrestat díky Martině Řepkové, jež přesně umístila střelu od mantinelu. Ani zbylé minuty nebyly pro diváky nudnější, ba naopak, hra se rychle přelívala ze strany na stranu. V posledních sekundách se bohužel Vítkovice radovaly ještě jednou a před poslední třetinou těsně vedly 5:4.

Třetí dvacetiminutovka nabídla rychlé srovnání Lvic, jenže rozhodčí nepochopitelně branku neuznali. To se projevilo i na obrazu hry, kdy oba týmy spíše vyčkávaly. Poté přišel další ze smolných momentů, neboť se na středu hřiště srazily dvě chodovské hráčky s jednou soupeřkou a Vítkovice i hned rozehrály do nekompletní obrany, což vyústilo v rozhodující branku zápasu na 6:4 z vítkovického pohledu. Lvice si sice vzaly oddechový čas a poslední minuty odehrály v šesti, ale přineslo to už jen snížení Nely Jirákové na 5:6 a tímto výsledkem utkání skončilo.

Lvice se tak ještě poperou o druhé místo po základní části, na první místo to již nevypadá. Utkání ve Vítkovicích přesto ukázalo, že mohou pomýšlet i na nejvyšší příčku. Trenér Procházka byl i přes prohru s výkonem Lvic spokojen: „Těžké hodnocení, ale holky musím pochválit, zvedáme se herně a věřím, že to v dalším průběhu sezóny ukážeme. Soupeři gratuluji, udělal dnes z mého pohledu o pár chybiček méně něž my. Ve třetí třetině byla hra o tom, kdo dá gól, nakonec jsme to byli my, ale bohužel nebyl uznaný, to nás psychicky celkem srazilo a přišel jediný delší herní výpadek, který nás stál body.“ Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Gabriela Žůrková, která vyrovnávala na 3:3 a přidala také dvě asistence.