Lvice nadále drží neporazitelnost. Chodovské ženy měly na programu v poslední týdnu dokonce tři utkání, ze všech si ale odnesly vítězství. Nejprve jednoznačně (13:0) zvládly pohárový duel na hřišti Litvínova a následně obstály také v konfrontaci dvou konkurentů v tabulce z posledních sezon. S ostravským FBC si poradily překvapivě hladce 6:0 a trojboj završily domácí výhrou nad městským rivalem. Výsledková tabule zápasu proti Tatranu se zastavila na skóre 4:2.

Nejlepší hráčkou posledního klání se stala Jana Christianová. Zkušená opora brankoviště v pražském derby dlouho držela nulu a Lvice se naopak prosadily hned čtyřikrát, jenže závěr utkání patřil hostujícím florbalistkám. „Zmatkovaly jsme a zbytečně je pouštěly do situací, které jsme si jinak v průběhu zápasu dokázaly pohlídat,“ popsala reprezentační gólmanka.

Máte za sebou čtyři kola ročníku 2021/22. Jak hodnotíš začátek sezony?

Start byl poměrně svižný. Program jsme měly opravdu nabitý, hlavně ty dva těžké zápasy s kvalitními soupeři. Naštěstí jsme vše zvládly, a doufám, že to takhle bude i nadále. Čekají nás ještě silné Vítkovice, které nás nejspíš prověří nejvíce.

Především v posledním týdnu jste odehrály hned tři utkání. Nejprve jste ve čtvrtek absolvovaly Pohár v Litvínově, odkud jste si odvezly vysoké vítězství 13:0…

Tyto zápasy jsou pro nás dobrá příprava a ideální příležitost pro holky, které patří do širšího kádru a sbírají zkušenosti. Pro nás to byly celkově tři povinné body, ale vážíme si jich. Rozhodně to byladobrá prověrka.

Následně jste zamířily do Ostravy, kde vás čekalo nebezpečné FBC. Co jsi od tohoto zápasu očekávala?

Rozhodně velký boj. Pokaždé, když jsme v Ostravě, tak je to docela peklo. Musím ale říct, že jsme možná očekávaly vyrovnanější duel, co se týče skóre. Utkání jsme měly od začátku překvapivě docela pod kontrolou a bylo vidět, že FBC potřebuje zapracovat do sestavy nováčky a celkově se ještě sehrává.

I Chodov ale před touto sezonou prodělal obměnu týmu, přestože menší než v minulém roce. Myslela sis, že by vám to proti prvnímu papírově silnému soupeři mohlo takhle fungovat?

Začátek sezóny je vždy trochu krok do neznáma. Nevěděly jsme, jak se zápas bude vyvíjet. K našemu překvapení to šlo docela dobře, tím ale nechci říct, že by to byl snadný zápas. Takový výsledek se silnými soupeři není samozřejmost, vždy si ho musíme pracně vybojovat.

Zmínila si ostravské prostředí, jak se tobě chytá v hale vedle zastávky Mexiko?

Docela dobře. Je ale pravda, že se tam vždy zpočátku cítíme trochu stísněně, vzhledem k tomu, že hala je celkem malá a FBC má hodně hlasité fanoušky, kteří dělají skvělou atmosféru. Navíc nikdo z FBC vám na hřišti nedá nic zadarmo. Ale přesně takové zápasy jsou nejzajímavější a všichni se na ně těšíme.

Z utkání jste si tedy odnesly jednoznačnou výhru 6:0. Co podle tebe rozhodovalo?

Řekla bych, že naše produktivita. Dokázaly jsme si docela lehce vytvořit šance a celkem s přehledem je proměňovat, s čímž míváme občas problém.

Následoval domácí zápas na Jižním Městě v rámci 4. kola a pražské derby. Takový trojboj je fyzicky hodně náročný, jak jste na tom byly proti Tatranu se silami?

Šlo o opravdu náročný program. Myslím si, že bylo ke konci vidět, že nám ubývaly síly. V play-off se to však nezmění a nikdo nás rozhodně šetřit nebude, spíš naopak. Předchozí sezona končila až v červnu, letní příprava byla kvůli tomu dost krátká a teď je to cítit, takže na fyzické kondici musíme v průběhu ročníku ještě zapracovat.

Svým výkonem sis v úterý vysloužila cenu pro hráčku utkání a tvůj výkon trenér vypíchl v pozápasovém rozhovoru…

Moc si toho vážím, ale je to zásluha celého týmu. Bez obrany brankář nezmůže zázraky. Celkově bych řekla, že dnes šlo v našem podání o kontrolovaný výkon, i když třetí třetina nebyla ideální. Bylo logické, že střešovický tým zabral a tlačil. Doufala jsem, že bych mohla udržet nulu, ale Tatran je opravdu silný soupeř. My jsme navíc zmatkovaly a zbytečně je pouštěly do situací, které jsme si jinak v průběhu zápasu dokázaly pohlídat.

Jak náročné bylo chytat proti Tatranu?

Šlo o takové nárazovky. Chvíli byl klid, poté se začala sypat jedna střela za druhou. Holky přede mnou si ale dobře pohlídaly předbrankový prostor. V podstatě vše jsem chytala přímo do ruky, jelikož jsem na střely bez problému viděla, nebo protihráčky neměly jinou možnost než zakončení.

Co považuješ za rozhodující moment?

Bylo důležité, že jsme je v prvních dvou třetinách nepustily do gólových příležitostí, protože celkový obraz hry by jinak mohl být mnohem vyrovnanější a otevřenější až do samotného závěru. Uhlídat jednu třetinu je přeci jen jednoduší.

Jak důležité je, že jste udržely 100% úspěšnost po utkání s Ostravou i Tatranem?

Rozhodně povzbuzující a pro nás dobře. Snažíme se teď hrát zodpovědněji do obrany a je vidět, že se nám tato hra vyplácí. Gólů dostáváme i méně než v minulé sezoně a za to jsme rádi. Věřím, že budeme znovu bojovat o nejvyšší příčky. 


Generální
partner

Partneři
klubu