Hned po skončení sezóny oznámil svůj odchod do švédského Warbergu elitní střelec Tom Ondrušek a Chodov tak přišel o pěknou řádku bodů, o které se tento reprezentační útočník každoročně postaral. Netrvalo dlouho a Chodov může oznámit příchod první letošní posily a je to útočník, který má rozhodně kvality na to, aby díru po Tomu Ondruškovi zacelil. Nově oblékne chodovský dres střelec Marek Vávra, který přestupuje ze střešovického Tatranu.

Marek Vávra je střešovickým odchovancem a prošel v tomto klubu od mládeže až po mužský tým. Již od dětství ho provází pověst kanonýra, kterou potvrzuje i v nejvyšší soutěži. V základní části nejvyšší mužské soutěže odehrál třiadvacetiletý útočník 107 zápasů a zaznamenal 190 bodů (125+65). Dalších 56 bodů (40+16) přidal ve 45 zápasech play off. Ve své nejlepší sezóně zaznamenal v základní části 38 branek a 47 bodů a stal se druhým nejlepším střelcem soutěže a třetím mužem kanadského bodování. Marek Vávra je mistrem republiky, vítězem poháru, stříbrným medailistou z Champions Cupu, kde byl členem All stars teamu, je také účastníkem juniorského MS i několika akcí seniorské reprezentace.

Proč se rozhodl změnit po letech působiště, povídá sám novopečnený Chodovák: „Těch důvodu je víc, ale tím hlavním je určitě fakt, že poslední roky výkonnostně stagnuji, a věřím tomu, že přestup na Chodov bude tím správným impulzem jak to změnit. Moc se na to těším, po 16ti letech v jednom klubu poznám jak to chodí jinde, poznám také spoustu nových lidí, a ti, které už znám, se mě třeba pro jednou nebudou snažit srazit za mantinel... :-) Beru to jako novou vyzvu, budu se snažit co nejdřív zapadnout do tohoto dobře fungujícího stroje, a pote začít dělat vše pro to, abych mu byl taky něco platný!“ Nemůžeme nezmínit, že se Marek v týmu potká i se svým starším bratrem Tomášem, který stejnou cestu zvolil před dvěma lety. Hrál tenhle fakt nějakou roli v rozhodování? „Svým způsobem to hrálo roli, s bráchou máme super vztah, a když jsem uvazoval na tím, že bych potřeboval změnu, tak to nemohlo dopadnout jinak. Doufám, že mi v šatně drží nějaké pěkné místo,“ uzavírá s úsměvem věčný vtipálek.

A co na příchod Marka Vávry říká hlavní trenér chodovských mužů David Podhráský? „Upřímně jsem nadšen! Marka znám od mladších žáků a vím, jaký se v něm skrývá potenciál. Vnímám z něj obrovskou chuť zapomenout na loňskou sezónu a udělat další krok ve své kariéře. Věřím, že Mára brzy zapadne do našeho týmu a pomůže zacelit díru po odchodu Toma do Švédska. Navíc je to fantastická povaha do kabiny, což je také velmi důležitý faktor.“ David Podhráský se také vyjádřil k vstřícnému přístupu Tatranu. „Musím velmi ocenit přístup Tatranu, který Markovi neházel klacky pod nohy, a dohoda týmů byla velmi rychlá a korektní.“

Vítáme tedy Marka v chodovské rodině a těšíme se na jeho výkony!


Generální
partner

Partneři
klubu