Náš klub se zapojí do osvětové kampaně Tenhle zápas se neprohrává, která má ukázat, že většina dětí s onkologickým onemocněním se uzdravuje a vrací do běžného života. Ve Sportovní hale Jižní Město tak 1. března nastoupí v 17.00 na slavnostní nástup i vyléčené děti a jejich kamarádi z rodičovské organizace Haima.

Během slavnostního nástupu budou mít děti na hlavách žluté čepičky, které symbolizují naději a uzdravení. Tu darují hráčům Chodova, jako svým velkým kamarádům, kteří zápasí na hřišti podobně, jako malí pacienti na nemocničních postýlkách. Florbalisté tak jdou příkladem veřejnosti, ukazují, že děti s onkologickým onemocněním potřebují kamarády a podporu.

"Letos už máme za sebou růžový říjen s Nadačním fondem PINK BUBBLE a jsme rádi, že tato naše iniciativa nezůstala osamocena a celý Český florbal navázal spolupráci s HAIMOU. Na děti se moc těšíme a věříme, že pro ně připravíme příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit dobře. Vnímám jako povinnost nás sportovců pomáhat, kdykoliv to je možné a tahle akce je podle mě úplně super! - David Podhráský, trenér A-týmu a marketingový manažer klubu.

„V současnosti jsme schopni vyléčit tři čtvrtiny dětí s onkologickým onemocněním. Prognóza vždy závisí na diagnóze, u některých typů nemocí se dostáváme až k 90% vyléčených dětí. Jsme velmi vděčni, že čeští florbalisté jsou ochotni naše vyléčené děti a jejich zařazení zpět do života podpořit,“ uvádí za Haimu MUDr. Petr Smíšek z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2.LF UK a FN Motol

HAIMA CZ, z.s. je nejdéle fungující organizace v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním. Sdružuje rodiče, odborníky i dobrovolníky pomáhající malým pacientům na cestě k uzdravení a při návratu do běžného života. 

Tato akce celého Českého florbalu tak skvěle navazují na Růžový říjen, kterým jsme podpořili Nadační fond PINK BUBBLE!


Generální
partner

Partneři
klubu