Extraliga žen je připravena požádat o výjimku, která by umožnila její restart. Ten je však stále v nedohlednu. I proto se reprezentační útočnice Tereza Hanzlíková rozhodla přijmout výzvu v podobě krátkodobého angažmá ve švýcarské nejvyšší soutěži, která znovu odstartuje o tomto víkendu. V následujících týdnech bude oblékat dres Zug United.

I ve Švýcarsku se florbalové soutěže na konci roku 2020 zastavily, ale nadcházející víkend v zemi helvétského kříže už by opět měl patřit florbalu. A bude u toho i Tereza Hanzlíková, která využila nabídky Zug United a krátkodobě 7. týmu NLA. V tradičním švýcarském klubu se potká s početnou českou kolonií, neboť za Zug hrají i české reprezentantky Ivana Šupáková, Kamila Paloncyová a Eliška Trojánková. 

UŽ JSTE SLYŠELI 15. DÍL PODCASTU BARI & DEJV?

Důvody pro krátkodobou změnu dresu popsala ostravská rodačka takto: "Vzhledem k tomu, že škola je zvětší části on-line tak je to ideální příležitost odjet na chvíli ven do zahraničí. Taky se těším, že si po delší odmlce opět zahraju zápasy. Zug jsem si vybrala kvůli jejich obrovskému zájmu a rychle dohodnutým podmínkám."

Pohled klubu pak přidává chodovský sportovní manažer Ondřej Neuman: „I když se nám daří udržet elitní ženský tým v kvalitní kontinuální přípravě, tak nemožnost hrát zápasy je už značně limitující. Současně jsme dlouhodobě na Chodově nikdy nebránili hráčům a hráčkám v zahraničních angažmá, pokud dávala smysl. Proto jsme se s Terkou dohodli na tom, že krátkodobé působení v Zugu jí umožníme a budeme věřit, že jí přinese novou zkušenost a impuls. Samozřejmě budeme s Terkou v kontaktu a stejně jako v podzimních snahách o „export“ hráčů a hráček při Covid omezeních budeme rozhodovat dle vývoje situace o vhodném načasování návratu do ČR.“


Generální
partner

Partneři
klubu