Pří pohledu na pohyby v kádrech obou elitních týmů se může zdát, že z Chodova hráči a hráčky odcházejí již pouze do Švédska. Po Ondřeji Mikešovi, který zamířil do švédského Granla, se do kolébky florbalu vydává i chodovská střelkyně Tereza Urbánková. Ta bude v příští sezóně působit v elitním týmu KAIS Mora.

Tereza Urbánková na Chodov přestoupila před sezónou 2014/15 s cílem posunout chodovský ženský tým minimálně do Superfinále. Nakonec se povedlo ještě víc a lvice zvedly v O2 Areně nad hlavu mistrovský pohár. Sama odchovankyně ostravského MVILu na tom měla nemalou zásluhu. V základní části zaznamenala 52 bodů (31+21) v play off pak přidala dalších 19 bodů včetně jedné branky v Superfinále.

Tereza se již delší dobu netajila touhou vyzkoušet si angažmá v nejlepší florbalové soutěži světa a po úspěšné sezóně stála před těžkým rozhodnutím, když jí na stole přistála nabídka od jednoho z nejlepších klubů na světě. "Všechno to proběhlo malinko rychleji, než by kdokoli předpokládal. Nicméně mé rozhodování trvalo sotva pár minut. Nabídka bohužel nešla odmítnout a já dostala tak tu největší příležitost, která se může naskytnout české florbalové hráčce," říká k nabídce KAIS Mora Tereza Urbánková a dodává: "Chtěla bych poděkovat celému týmu Florbal Chodov za minulou sezónu. Byla to jedna z nejlepších sezón, která splnila všechny mé očekávání a cíle. Dále vedení klubu za podporu při splnění mého dalšího cíle a snu hrát ve švédské Superlize, který mě tento rok čeká." 

Přestože se reprezentační střelkyně chystá do nového prostředí, tak si rozhodně nedává nízké cíle. "Mé cíle pro nadcházející sezónu jsou asi jasné. Neudělat ostudu českému ženskému florbalu a vyhrát vše, co půjde! Je to švédský mistr a jeho cíle nemůžou jiné než vše vyhrávat. Chtěla bych se samozřejmě zlepšit individuálně, protože momentálně česká liga mi toto tolik neumožní, zatímco v KAIS Mora to půjde mnohem snáz a rychleji. Myslím si, že to bude také nejlepší příprava na nadcházející Mistrovství světa v Tampere," nastiňuje Tereza své ambice pro novou sezónu, během které se může utkat i se svými bývalými spoluhráčkami, neboť se oba týmu účastní říjnového Champions Cupu. Oba týmy se mohou potkat až ve finále, což by jistě obě strany přivítaly. No a co by Tereza Urbánková řekla úplně na závěr svého dosavadního působení na Chodově? "V první řadě přeji chodovským holkám mnoho úspěchů při obhajobě titulu a chodovským fans vzkazuji, že jsou nejlepší fans na světě!," uzavírá povídání čerstvá posila KAIS Mora.

Chodov tak dočasně přichází od jednu ze svých elitních hráček, nicméně do budoucna bude určitě z tohoto odchodu těžit, neboť po skončení angažmá ve Švédsku bude Tereza opět nosit chodovský dres, na což se těší i hlavní trenérka chodovských lvic Michaela Marešová: "Na jednu stranu mě mrzí, že ztrácíme kvalitní střelkyni a příkladného dříče na tréninku, na druhou stranu jsem za Terku ráda, že si vyzkouší vysněné angažmá. Doufám, že bude úspěšné a věřím, že až se vrátí zpět k nám na Chodov posílená o nabyté zkušenosti, bude to pro Chodov a vlastně celou soutěž jen dobře."

Jak jsme již informovali v předchozích článcích, tak do zahraničí míří i další chodovská útočnice Jana Lacková, která by měla jít ve stopách své sestry a nastupovat v dresu elitního švýcarského týmu Red Ants Rychenberg. 


Generální
partner

Partneři
klubu