Jak bývá v posledních letech zvykem, tak po úspěšné sezóně některá z chodovských hvězd míří na zahraniční angažmá. Letos je onou hvězdou kapitánka stříbrných lvic Tereza Urbánková, která si podruhé v kariéře vyzkouší nejlepší soutěž světa švédskou SSL. Příští dvě sezóny by měla strávit v dresu Malmö FBC.

Za přestupem reprezentační útočnice není pouze florbal, ale i velká pracovní příležitost, což potvrzuje sama Tereza: "Do Švédska jdu prozatím na dva roky s ohledem na mou pracovní smlouvu. Přijala jsem pracovní nabídku od švédské firmy Skanska AB a budu pracovat jako projekt inženýr na velkém projektu nemocnice. Co se týče florbalové kariéry, přestupuju do klubu Malmö FBC a pokud to bude možné skloubit s prací, určitě bych chtěla hrát nejvyšší švédskou soutěž. Přijala jsem velkou výzvu, ale to já mám ráda, protože vše směřuje k tomu být zase o kus lepší ve všem, co dělám. Švédsko byla vždy moje země zaslíbená a chtěla bych poděkovat všem, kteří mi umožnili splnit můj životní cíl." Ostravská rodačka tak může navázat roční zkušenost z týmu KAIS Mora, kde hrála v sezóně 2015/16, a v 8. týmu letošní základní části si od ní hodně slibují.

S čerstvými pocity ze Superfinále posílá vzkaz všem podporovatelům: "Chtěla bych vzkázat nejenom Chodov Fans, ale celému ženskému týmu a klubu FAT PIPE FLORBAL CHODOV, že mi bylo velkou ctí hrát v modrobílém a dosáhnout hned několika úspěchů. Letošní sezóna byla fantastická a vím, že tým je na správné cestě. Takže velké díky všem!"

Pro chodovské lvice to bude samozřejmě velká ztráta, což potvrzuje i hlavní trenérka Michaela Marešová: "Terka se po celou dobu působení u nás profilovala nejen jako velká profesionálka a dříč, ale postupem času také jako obrovská srdcařka a skutečný leader. S Lukym jsme se shodli, že  hráčku či hráče takových kvalit jsme ještě netrénovali. Přejeme samozřejmě, ať se co nejvíce daří v životě i práci, Terko!"

K tomuto přání se přidáváme i my za celý klub!


Generální
partner

Partneři
klubu