Možná jste si všimli, že se v sestavě elitního chodovského týmu v posledních zápasech neobjevoval Tomáš Vávra. Zkušený univerzál si po zápase se Spartou vzal volno a během něj se nakonec rozhodl ukončit kariéru na superligové úrovni. Nově ho fanoušci budou moci vídat v dresu Traverzy Mukařov, kam se v rámci Floorball Group přesouvá a navazuje tak na řadu svých bývalých spoluhráčů z Tatranu i Chodova.

Tomáš Vávra je bezesporu nenápadnou legendou českého florbalu. Ve své bohaté kariéře získal 9 mistrovských titulů. 2 v chodovském dresu a 7 během působení v Tatranu. V základní části nejvyšší soutěže odehrál celkem 319 zápasů, během kterých posbíral 193 bodů (96+97). V play off přidal 163 zápasů, což je historický a těžko překonatelný rekord. Ve vyřazovacích bojích zaznamenal 55 bodů (31+24). Celkově to dělá neuvěřitelných 482 zápasů v nejvyšší domácí soutěži.

Straší z bratrské dvojice Vávrů si nikdy nepotrpěl na velká slova a v tomto duchu pojal i konec své kariéry. „Upřímně děkuji za převážně krásných sedm let v chodovské organizaci!“ Svůj komentář přidává i David Podhráský, který s Tomášem Vávrou působil jako spoluhráč v Tatranu a posléze ho trénoval na Chodově. „S Blonďákem se známe přibližně 20 let a zažili jsme toho spolu opravdu hodně. Jsem strašně rád, že jsem ho před lety přetáhl na Chodov a on se výrazně podepsal pod naše dva tituly. Myslím, že na Chodově zanechal opravdu výraznou stopu a věřím, že ji v budoucnu ještě v nějaké roli prohloubí. Taky doufám, že si spolu v dresu Traverzy ještě zahrajeme. Díky za všechno!“

V nejbližším období se můžete těšit ne velký rozhovor s touto legendou českého florbalu.


Generální
partner

Partneři
klubu