Do nové sezony 2021/22 vstoupily chodovské ženy vítězně. Na hřišti florbalistek z Mladé Boleslavi se postupně rozstřílely, a nakonec soupeřkám nadělily výsledek 11:1. Lvice rozhodly především druhou dvacetiminutovkou, ve které udeřily hned šesti brankami. V tabulce po prvním kole jim patří druhá pozice za Rytířkami z Vítkovic, jež vedou jen díky většímu rozdílu ve skóre.

Jednou z klíčových postav úvodního zápasu se stala Magdaléna Plášková. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka se na Jižní Město vrátila po sezoně strávené v celku Red Ants v nejvyšší švýcarské soutěži – NLA. Produktivní útočnice se ze zahraničního angažmá vrací i kvůli studiu medicíny.

V sobotním utkání se Plášková prosadila hned třikrát. Všechny trefy si navíc připsala během početní převahy a Chodov tak drží 100% úspěšnost v přesilovkách. „To se na Chodově snad nikdy před tím nepovedlo,“ směje se hráčka s číslem 18 na dresu.

Na jaký moment z uplynulého ročníku ve Švýcarsku budeš nejraději vzpomínat?

Na výhru ve čtvrtfinále proti Piraním z Churu.

Teď už jsi ale zpět na Chodově. Jak hodnotíš letní přípravu a návrat mezi Lvice?

Rozhodně pozitivně. I když jsem se vrátila zpátky jen po roce, tak se hodně věcí změnilo, včetně několika spoluhráček. Přišla jsem v podstatě do nového prostředí. Prvotně u mě zavládlo nadšení například s tempem tréninků, které stále přetrvává. Celkově se nyní florbalem bavím a trenér Lukáš Procházka podle mě má vizi a kvalitní koncept, podle kterých se řídí.

A co se týče turnajů, které jste absolvovaly?

Nebyla jsem z osobních důvodů na půlku Czech Openu, ale bronz se rozhodně počítá. Zúčastnily jsme se také Jičín Cupu, který nám pomohl se sehrát a strávit společně na hřišti další čas.

Nastupuješ znovu v jednom útoku s Karolínou Suchou, jaké to pro tebe je?

Hrozně fajn. S Kajdou si rozumíme i mimo hřiště a za poslední rok se zase o velký kus posunula. Je pro mě opravdu radost s ní hrát.

O víkendu jste odehrály první kolo v Mladé Boleslavi, jaké jsi měla pocity z české Extraligy?

Celý zápas mě moc bavil a užila jsem si ho, i když oproti švýcarské lize nebylo dovoleno tolik tvrdých soubojů.

Dlouho bylo ale skóre bez branek, první trefu jste si schovaly až na závěr úvodní třetiny. V čem vám Boleslav dělala největší problémy?

Asi bych spíše řekla, že jsme se my hledaly v zakončení a podle toho vypadala první dvacetiminutovka, kdy jsme se dost trápily v efektivitě.

Co jste si následně řekly?

Zaznělo, že se zaměříme především na střelbu a přesnost, aby nám vše lítalo na branku. Kombinace jsme chtěly předvádět jednoduší a zlepšit pohyb.

Poté jste spustily brankostroj a po jednoznačném vítězství jste si odvezly tři body do tabulky..

Pozitivní je, že jsme daly 11 gólů a prolomily trápení z první části. Chtěly bychom se ale zlepšit ve spoustě herních faktorů, například rychlejší kombinace, nebo zamezení brejků soupeře. Věřím, že se to s dalšími zápasy zlepší.

Se sezonním startem jste teda spokojeny, ne?

To ano. Mluvila jsem s holkami a ty mi popisovaly, jak se loni v Boleslavi protrápily k těsnému vítězství, takže jsem do zápasu šly s respektem a rozhodně jsme nechtěly nic podcenit.

V utkání si zaznamenala tři branky a asistenci. Všechny trefy se ti dokonce povedly v přesilovkových hrách a díky tomu nyní máte 100% úspěšnost využití..

To se na Chodově snad nikdy před tím nepovedlo. (smích) Ale doopravdy z toho mám velkou radost. Dvě branky se mi podařily trefit ze vzduchu z dorážek a třetí gól jsem v podstatě jen uklízela do prázdné. Musím vyzdvihnout asistence od Franty. Nicméně je pravda, že se snažím být efektivnější a soustředit se na střelbu.

Hattrick si zkompletovala brankou na 10:1 a podle chodovské tradice musíš něco upéct. Už víš, co holkám připravíš?

Asi bábovku, jako vždycky. (smích)

V neděli vás čeká první domácí utkání v hale na Jižním Městě, na co by si pozvala fanoušky?

Panthers prošly také obměnou kádru, takže moc nevím, co přesně čekat. Na druhou stranu bych řekla, že padne hodně gólů. Fanoušky bych pozvala na to, že znovu po dlouhé době budou mít příležitost vidět florbal přímo z tribun. Vždycky je skvělé cítit podporu a nemuset hrát v prázdné hale.

Nedělní utkání startuje ve 14 hodin!


Generální
partner

Partneři
klubu