Domácí turnaj Euro Floorball Tour je vždy velkou událostí a ten právě skončený pražský nebyl výjimkou. Reprezentace žen i juniorek se prezentovaly ve skvělém světle a ukázaly, že nadcházející šampionáty mohou být z českého pohledu velmi zajímavé. Velkou zásluhu na sympatické hře i výsledcích mělo i 11 chodovských lvic. Ta dvanáctá pak reprezentovala Slovensko na turnaji 6 Nations.

Ženská reprezentace, kterou čeká MS již v prosinci, ukázala hned v 1. zápase proti Finsku, že se s ní bude muset počítat. Po skončení zápasu sice svítilo na tabuli skóre 4:5 ve prospěch Finek, ale šest stovek diváků vyprovázelo české hráčky potleskem. Ve druhém utkání již Česky zabodovaly. V přetahované se Švýcarskem nakonec uspěly a vyhrály 6:5 na samostatné nájezdy. Pomyslná třešnička na dortu přišla v neděli v zápase proti mistryním světa ze Švédska. Když v čase 48:11 poslala český tým do vedení Ratajová, tak se schylovalo k supersenzaci. Tu nakonec Švédky odvrátily a zápas ovládly v nájezdech, ale i tak se jednalo o teprve druhý zápas v historii, ve kterém Češky obraly osminásobné mistryně světa o bod.

V dresu Česka na domácím EFT nastoupilo hned 7 lvic. K původně nominované šestici ve složení Jana Christanová, Martina Řepková, Gabriela Tožičková, Magdalena Plášková, Nela Jiráková a Tereza Hanzíková, byla na poslední chvilku donominována i Daniela Frantíková.

Taktéž juniorky se na domácím EFT prezentovaly ve velmi dobrém světle, byť poslední zápas se Švýcarskem se příliš nepovedl. V úvodním utkání proti Švédsku podaly juniorky velmi dobrý výkon, ale nakonec podlehly 3:6. Náladu si spravily proti Finsku, které porazily 5:2 a připsaly si hodně cenný skalp. V již zmíněném závěrečném zápase proti Švýcarsku pak podlehly 2:7. Do květnového MS juniorek zbývá ještě poměrně dost času, takže věřme, že domácí EFT bylo příslibem, na kterém se dá stavět. Chodov v českém tresu reprezentovalo tradiční karteto Maria Havlíčková, Nela Havlínová, Vanessa Rebecca Keprtová a Kristýna Lechnerová.

Dařilo se i Kristíně Belicové v dresu Slovenska. Tak se svým národním týmem ovládla turnaj 6 Nations v Polsku.

Belicová Kristína 1+2
Frantíková Daniela 0+1
Hanzlíková Tereza 0+0
Havlíčková Maria 0+1
Havllínová Nela 1+2
Christianová Jana 84,8%
Jiráková Nela 1+0
Keprtová Vanessa Rebecca 0+0
Lechnerová Kristýna 0+0
Plášková Magdalena 0+0
Řepková Martina 2+2
Tožičková Gabriela 0+1


Generální
partner

Partneři
klubu