Zatímco ostravské derby ve druhé části pavouka zná postupujícího, kterým se staly suverénní rytířky z Vítkovic, v Praze dohráno není. Chodovské ženy nenapodobily o druhém hracím víkendu semifinále svou předcházející bilanci, díky které vedly 2:0 na zápasy.

Na půdě Tatranu musely v sobotu zkousnout hořkost zasloužené porážky. Následně ale nedopustily vyrovnání série a po ubojovaném vítězství 2:1 odskočily soupeřkám opět na rozdíl dvou bodů. Lvicím tak na cestě do Superfinále schází poslední výhra! K tomu je třeba využít jeden ze tří nabízených mečbolů a mladý tým je ve velmi dobré pozici.

V pořadí třetí semifinálový zápas, který se odehrál ve střešovické Stodole, začal pro lvice povedeně. V 6. minutě otevřela skóre Ivana Vachovcová, jenže ještě v průběhu úvodní dvacetiminutovky Tatran dokázal vyrovnat. Poté přišla nepovedená druhá část, jež zcela rozhodla zápas a soupeřky v ní hned třikrát udeřily, čímž se dostaly do vedení 4:1.

„Nám asi paradoxně uškodil první vstřelený gól. Ve druhé třetině jsme zcela vypadli z role, doopravdy se nám nepovedla,“ hodnotí průběh zápas hlavní trenér Lukáš Procházka. Na jeho slova navazuje také nejlepší hráčka zápasu, obránkyně Kristýna Lechnerová: „Z naší strany jsme předvedly docela dobrý začátek. Vedly jsme rychle 1:0, ale zápas rozhodlo to, že jsme sice věděly, jak bude Tatran hrát, přesto jsme si nepohlídaly důležité prostory a hráčky, které hrozily.“

Závěrečná perioda nabídla zlepšený výkon lvic a po dvou slepených brankách v čase 51:44 a 51:54, které obstaraly Kristýna Lechnerová a Vanessa Rebecca Keprtová, Chodov ještě měl naději. Další gól však nepřišel a duel skončil 3:5. „Dokázali jsme se zvednou a vytvořit si i nějaké šance. Při troše štěstí bychom mohli srovnat, ale nebylo by to zasloužené. Dneska jsme nebyli dostatečně dobří, abychom mohli vyhrát. Tatran byl lepší v pohybu, zvládal osobní souboje, celkově byl důraznější a nebezpečnější. Vyhrál zaslouženě,“ myslí si Procházka.

Nedělní utkání přineslo podobný začátek, ale odlišný průběh. Lvice se opět prosadily jako první, tentokrát již ve 3. minutě dokázala dostat míček za brankovou čáru Patricie Suchanová. Vyrovnání v tomto případě nepřicházelo a na hřišti spíš probíhala řada soubojů.

Zápas nenabídl příliš mnoho florbalové krásy, byl to boj o každý balón. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu a to se, díky kvalitním obranám, opět podepsalo i na počtu vstřelených branek. Rozhodovala trpělivost a troufám si říct, že od našeho druhého vstřeleného gólu jsme nabraly potřebnou sílu a sebevědomí k tomu zápas dovést do vítězného konce,“ popisuje brankářka Hana Ranochová, která v neděli předvedla skvělý výkon. Zmiňovaná druhá trefa, jež se nakonec ukázala jako vítězná, přišla z hokejky Karolíny Suché až v čase 47:13.

Domácí Tatran si ještě vzal oddechový čas a zkusil hru v šesti, byla z toho ale už jen korekce skóre a lvice tak vydřely důležitý třetí bod do série po výsledku 2:1.

Věděly jsme, že po nevydařeném sobotním zápase musíme zabrat, jestli chceme Tatran porazit. Soupeřky nám ukázaly, že nám nic nedají zadarmo a dostaly jsme od nich takovou “varovnou facku” na vzpamatování. Nedělní zápas byl pro mě osobně zatím nejtěžší ze série, ale na druhou stranu aspoň můžu říct, že jsem pyšná, jak jsme tento důležitý třetí bod obětavě, a hlavně týmově ubojovaly,“ uvádí útočnice Karolína Suchá, autorka rozhodujícího gólu.

Páté utkání je naplánované na středu 19. května. Lvice v domácím prostředí na Jižním Městě zabojují o postupový bod.


Generální
partner

Partneři
klubu