Ještě než začne druhé semifinálové utkání, tak je tu další přestupová bomba z chodovské dílny. Tentokrát se jedná o velký návrat do modrobílého dresu v podání Ondřeje Mikeše. Ten uplynulé dvě sezóny strávil v nejlepší soutěži světa švédské SSL a nyní se rozhodl vrátit zpět do chodovského dresu s číslem 27. A po Michalu Podhráském se tak stal druhou obrovskou posilou pro sezónu 2017/2018 a další roky.

Ondřej Mikeš přestoupil na Chodov před sezónou 2010/2011 a následně na Jižním Městě odehrál 5 sezón, ve kterých sehrál v základní části 95 zápasů a zaznamenal 130 bodů (57+73). V play off pak odehrál dalších 42 zápasů a 32 body (17+15) přispěl mimo jiné i ke stříbru v sezóně 2013/2014.

Před sezónou 2015/2016 se pak rozhodl vyzkoušet štěstí v nejlepší lize světa a přestoupil do týmu Granlo BK. V městě Sundsvall odehrál velmi dobrou sezónu, ve které odehrál 21 zápasů a připsal si 20 bodů (14+6), ale Granlo bohužel sestoupilo. Ondřej Mikeš tak po dohodě s vedením Florbalu Chodov zvolil přestup do týmu nováčka SSL Team Thorengruppen SK. Jeho druhou sezónu ve Švédsku však fatálně poznamenalo zranění kolene z reprezentačního soustředění, které ho připravilo nejen o valnou část sezóny, ale i o MS 2016. Ve své druhé sezóně ve Švédsku byl nakonec bronzový medailista z MS 2014 napsán v zápise o utkání ke 21 zápasům, z nichž většinu však absolvoval jako náhradník, a zaznamenal 4 body (3+1).

Přestože se Thorengruppen zachránil a měl nadále zájem o služby českého centra, tak se Ondřej s rodinou rozhodl vrátit do Čech a bojovat o MS 2018 v chodovském dresu. Z toho má samozřejmě obrovskou radost chodovský hlavní trenér. „Návrat Mikyho je fantastická zpráva! Vrací se nám špičkový hráč v nejlepších letech, ale především fantastická osobnost a jeden z nejpracovitějších hráčů, jaké jsem kdy poznal. Věřím, že jeho přístup bude inspirací i pro další hráče, především pak ty mladé, kteří mají celou kariéru před sebou,“ říká David Podhráský, který zažil Ondřeje Mikeše jako spoluhráče i svěřence.

Na znovuoblečení chodovského dresu se těší i znojemský odchovanec: "Chodov je pro mě po Znojmě druhý florbalový domov, kde jsem odehrál většinu své kariéry a kterému vděčím i za to, že jsem si mohl splnit sen a zahrát si v SSL. Švédská míse byla obrovská zkušenost po všech stránkách pro mě i moji ženu a jsem za ni moc rád. Věřím, že jsem ve Švédsku zanechal dobrý dojem, i když cítím, že jsem mohl ukázat více. Minimálně tuhle sezónu, která byla bohužel poznamenána zraněním jsem si představoval trošku růžověji a proto jsme si pohrávali s myšlenkou, že ještě další rok zůstaneme a spravím si chuť, ale nakonec jsme se rozhodli vrátit a teď už se hrozně těším na další sezónu a na pokračování na Chodově. Vracím se do známého prostředí, mezi své kamarády a zároveň do velmi kvalitního týmu, který má ty nejvyšší ambice a ve kterém vím, že se budu pořád posouvat dopředu. Věřím, že zkušenosti, které jsem nabral, se mi povedou zúročit v chodovském dresu a pomůžu týmu vyhrát titul, který mi chybí a který kluci mezitím vyhráli za mé nepřítomnosti :). Prostě se těším zpátky!"

Velkou roli při vyjednávání návratu reprezentačního centra hrál samozřejmě prezident klubu Michal Bauer: "I Ondru jsme ze Znojma přivedli díky Lukáši Procházkovi, jeho šestý smysl pro objevování talentů tady musím opět vyzdvihnout. V té době měl po zlomenině nohy v holeni železnou destičku s pár šrouby a rychle začal běhat až po jejím vyndání :-). Pro mne je Miky jeden z nejlepších českých centrů, neskutečný sportovec, atlet, poctivec, bojovník, osobnost, klíčový hráč. Co řekne, to platí. Na jeho návratu pracujeme už od podzimu. Tým s ním je o hodně % silnější než tým bez něho. Mám obrovskou radost, že naši fanoušci budou opět moci sledovat jeho elastický pohyb po hřišti, geniální přihrávky i souboje ve středu hřiště. A opět Vás navnadím – že bychom ještě Mikymu přivedli nějaké kanonýrské křidélko :-) ?“

Po podpisu nové smlouvy s kapitánem Tomášem Sýkorou a příchodu Michala Podhráského posílil pro novou sezónu Chodov i v ofenzivě a zdá se, že by ještě nemuselo jít o poslední eso. Sledujte náš web a sociální sítě a budete mít všechny informace.


Generální
partner

Partneři
klubu