Na druhé derby letošního ročníku s Ivanti Tigers zavítalo více než 630 diváků, mezi kterými byli zejména žáci základních škol z Jižního Města, kteří přišli na utkání v rámci schoolmatche. Pro Lvice se jednalo o první duel po světovém šampionátu a zároveň rozlučku pro dlouholetou brankářskou oporu Kristýnu Provázkovou, která po loňském Superfinále ukončila kariéru. Poslední vzájemný duel v září skončil jasnou výhrou chodovských žen 12:3.

Oba celky do derby vstoupily s velkým odhodláním, v chodovské brance naskočila do branky právě loučící se Kristýna Provázková, od prvních minut ale byla znát převaha Lvic, která vyústila ve tři rychlé branky z hokejek Gabriely Žůrkové, Kristiny Belicové a Karolíny Suché. Vedení 3:0 a dobrou hru ale posléze otupily dva góly soupeřek, které se díky tomu vrátily do zápasu a hra se vyrovnávala. Lvice tak šly do šatny s náskokem pouze jediné branky.

Do druhé třetiny již nastoupila do brankoviště Hana Ranochová a Lvicím dodala nový impuls, který zužitkovaly po pár sekundách v trefu Martiny Řepkové. Poté přišlo na řadu smolné vyloučení na chodovské straně a Tigers jej těsně před koncem dokázaly využít. Jednobrankový rozdíl oba týmy braly jako další výzvu a většina druhé části by se dala označit jako „brejková“, jelikož se hrálo ve vysokém tempu a s velkým množství nepřesností. To zastavilo až nařízené trestné střílení Tigers, ve kterém dokázaly vyrovnat stav utkání na 4:4. Lvice ale zareagovaly nejlépe, jak mohly a během minuty si vzaly náskok zpět góly Martiny Řepkové a Magdalény Pláškové.

Ve třetí třetině Lvice nejvíce ukázaly svou sílu, nejdříve na 7:4 upravila Kristína Belicová, posléze úspěšně ubránily početní nevýhodu a zanedlouho začaly dávat jednu branku za druhou. Dvakrát se dokázala prosadit Martina Řepková, hattrick zkompletovala Kristina Belicová, jednou se trefily i Karolína Suchá, Nela Jiráková a Adriana Hýsková, pro kterou to byl premiérový gól v ženské extralize. Soupeřky dokázaly zaznamenat už jen jedinou branku a snížit na 5:13 a Lvice si tedy odnesly plný bodový zisk a pohár Prahy 11 za ovládnutá derby.

Nadšení školáci tak viděli další vysoké vítězství chodovských žen a Kristýna Provázková se rozloučila se svou kariérou povedenou dvacetiminutovkou. Hlavní trenér Lukáš Procházka byl po zápase velmi spokojen: „Měl jsem z dneška lehké obavy, přeci jen příprava byla téměř nulová, vzhledem k MS i jiným věcem. Jsem ale strašně rád, za to, jak holky k utkání přistoupily a s jakou energií ho odehrály. Klobouk dolů! Atmosféra byla bezvadná, důstojná rozlučce s Kiki Provázkovou, skvělou gólmankou a skvělým člověkem do party. Kiki děkujeme!!!.“ Nejlepšími hráčkou zápasu na chodovské straně byla Martina Řepková, která zaznamenala 4 branky a jednu asistenci.