V prvním utkání nového kalendářního roku se Lvice střetly s brněnskými Bulldogs. Nováček Extraligy si prozatím v průběhu letošního ročníku nevede vůbec špatně a bojuje o příčky zajišťující účast v play-off, poslední vzájemný duel na brněnské palubovce však skončil chodovskou výhrou 13:2.

První dvacetiminutovka nenabídla příliš atraktivní florbal. Lvice sice měly o trochu více ze hry, ale řada nepřesností a špatně řešených momentů jim nedovolovalo kontrolovat hru, z čehož těžily brněnské florbalistky, které několikrát nebezpečně ohrozily Hanu Ranochovou v chodovské brance. Lvicím se naštěstí povedlo dvakrát skórovat a brankami Kristiny Belicové a Anet Jarolímové se ujaly vedení 2:0.

Prostřední třetina byla z chodovského pohledu mnohem povedenější, Lvice se držely na míčku, téměř nepouštěly soupeřky do hry a postupně navyšovaly náskok. Čtyři přesné zásahy zaznamenaly Jana Vávrová s Johanou Vrbovou, oproti tomu brněnským hráčkám se nepodařilo za celou část ani jednou vystřelit na chodovskou branku.

Chvíli po začátku třetí třetiny zkompletovala obránkyně Johana Vrbová hattrick a po jejím zásahu Lvice vedly již 7:0. Toto vedení mohly navýšit v přesilové hře, která dokonce byla skoro minutu dvojnásobná, ale to se jim nepodařilo. Přesná trefa přišla až chvíli po uplynutí obou trestů, kdy se opět trefila Anet Jarolímová. O pár minut později přidala svou třetí branku i Jana Vávrová a chodovský desátý gól padl z čepele Terezy Hanzlíkové. Čisté konto Haně Ranochové překazily brněnské florbalistky až poslední střelou pár sekund před koncem, utkání tak skončilo výsledkem 10:1.

Lvice si tedy připsaly další výhru, ale hlavní trenér Lukáš Procházka s výkonem svých svěřenkyň nebyl vůbec spokojen: „Pár světlejších pasáží, ale opravdu jen pár, nic víc. Předvedli jsme dnes zoufale málo, naše hra byla pomalá a plná nepřesností, s tímhle prostě nemůžeme být spokojeni a je nutné něco změnit." Nejlepší chodovskou hráčkou byla vyhlášena Johana Vrbová, která si připsala 3 góly a dvě asistence.