Na masivní přestupovou vlnu, kterou v minulém týdnu vzedmul odchod řady českých florbalistů do Skandinávie, naskočil i Chodov. Prvním potvrzeným hráčem, který si vzhledem k přerušení všech tuzemských soutěží kvůli pandemii koronaviru zkusí nové angažmá, bude útočník Petr Majer. Jeho dočasným domovem se stane finské Espoo, kde sídlí Westend Indians. Příběh dalších tří chodováků, kteří v průběhu čtvrtka odcestovali do Švédska, přineseme v pondělním podcastu. 

Ale zpět k Majerovi. 17letý juniorský reprezentant, který v letošním ročníku Livesport Superligy vstřelil ve čtyřech utkáních dva góly, by měl na předměstí Helsinek působit v týmu U-21 a trénovat s elitním týmem Westendu.

Indians patří v aktuální sezoně F-Liigy zatím osmé místo, maximem klubu, který se hrdě hlásí k přezdívce Heimo (kmen, pozn.red.) je účast v semifinále v roce 2018, porážka 4:5 s Nokianem v souboji o bronz. Černožluté barvy Westendu obléká i trojice finských reprezentantů Aero Astala, Valterri Kainulainen a Otto Lehkosuo.

Domácí utkání hraje Westend v legendární areně Otahaali, nejstarší florbalová hala ve Finsku byla postavena pro OH 1952, kde Emil Zátopek získal tři zlaté medaile.

"Rozhodl jsem se pro Finsko, protože tady vidím velkou šanci se rozvíjet s nejlepšími mladými hráči ve Finsku. Jelikož nás porazila finská repre 2:18 je to dobrá možnost se jim vyrovnat. Zároveň mě lákaly podmínky Westend Indians a prostředí Helsinek." 

Plzeňský rodák také nastínil, co ho čeká v nejbližších dnech, a jak s klubem komunikuje. "Z klubu jsem v každodenním kontaktu se sportovním ředitelem, který mi pomáhal hlavně se zařizováním přestupu a bytu. Těším se moc. Pokud budu mít štěstí, tak bych teoreticky mohl naskočit již v sobotu proti Classicu U21, což by byl skvělý zážitek," říká Majer, který do Espoo odletěl zkraje týdne.

"V době, kdy se v Česku uzavřely soutěže, jsme začali řešit zahraniční možnosti ve Švédsku, Finsku i Švýcarsku. Maják se, i díky Joonasu Naavovi (finský asistent u juniorské reprezentace, pozn.red), dostal do kontaktu s Westend Indians. A nakonec se rozhodl jít do Finska. Věřím, že to pro něj bude úžasná zkušenost a že budou dobře reprezentovat značku Florbal Chodov," okomentoval odchody David Podhráský, hlavní trenér mužského áčka.

POTVRZENÉ PŘESUNY CHODOVSKÝCH HRÁČŮ DO ZAHRANIČÍ:

Petr Majer - Westend Indians (Finsko)


Generální
partner

Partneři
klubu