Přestože byla sezóna dlouhá a úspěšná, vedení chodovského ženského týmu rozhodně nespí. V těchto dnech se dolaďují přestupy tří výrazných posil s reprezentačními zkušenostmi. V souvislosti s tím proběhne i několik odchodů, především se jedná o hráčky, které by nemusely mít adekvátní herní vytížení svému věku či pozici.

Z pohledu klubu se jednalo o mimořádně složitou sezonu, specifickou nejen pandemií Covidu, ale také prakticky kompletní přestavbou kádru žen. Po mimořádně dlouhé a úspěšné sezoně tak vedení klubu rozhodlo rychle konat a včas a adekvátně řešit další vývoj elitního ženského týmu. Kádr opouští trio Hana Chalouková, Monika Škorpová a Eliška Poláková, které by měly zamířit do kunratického Startu, Tereza Hanzlíková se vrací do domovských Vítkovic, Adéla Jůzová přerušila svou kariéru a v kádru lvic nebude v sezoně 21/22 pokračovat ani Adriana Hýsková.

Svůj pohled ke změnám v kádru přidává sportovní manažer klubu - Ondřej Neuman: "Již v průběhu specifické sezony 20/21 jsme budovali tým s dlouhodobou perspektivou, poučeni z bolavých zkušeností minulosti. Obrovsky si vážím a děkuji všem hráčkám, které nám pomohly sezonu tak úspěšně zvládnout. Pro řadu z nich to byla premiérová Extraligová sezona a náš cíl tedy byl, aby po velkém průlomu ve svých kariérách byl zajištěn jejich další rozvoj. Proto jsme zejména u stále velmi mladých hráček (Hýsková, Škorpová, Chaloupková (všechny 2002) a Poláková (2001) s velkým potenciálem řešili jejich budoucnost tak, abychom udělali to nejlepší možné řešení pro jejich další rozvoj. Se všemi řešíme nejlepší možnosti, u některých bude za mne správným řešením přechod do partnerského klubu Start98 a věřím, že jsme je ani v Chodovském dresu neviděli naposledy. U Ádi Jůzové a Terky Hanzlíkové byla situace odlišná - Áďa odvedla velký kus práce, ale aktuálně po mnoha letech v zápřahu elitního týmu chce získat odstup od florbalu a my to zcela respektujeme. Tereze, jakožto jedné z elitních hráček české ženské Extraligy žen bojující o místo v sestavě na blížící se MS jsme naopak vlivem plánovaných příchodů na jejím postu nebyli schopni garantovat tak pevnou a jasnou pozici, jakou sama potřebuje a logicky očekává. Současně jsme museli řešit i otázku střednědobé a dlouhodobé perspektivy v kádru, protože tímto směrem jsme se vydali! Proto jsme chtěli jednoznačně dále rozvíjet kádr i s ohledem na víceleté spolupráce s jádrem týmu, na něž se každoročně navazují talentované juniorky. Jsem velice rád, že náš mladý tým, mimo juniorek z vlastních řad a potvrzeného příchodu mladé Alice Brodňanové, vyztuží již i hodně zkušené (byť rovněž stále mladé) hráčky Eliška Trojánková a Markéta Prontekerová a současně se k nám vrací Majda Plášková, která naopak přináší obrovskou prověřenou kvalitu a potřebné zkušenosti. To jak se nám podařilo využít sezonu 20/21 k pevné a koncepční stavbě kádru je pro mne osobně velké zadostiučinění po loňském zemětřesení, a přestože nás čeká znovu specifická sezona s extra krátkou přípravou a mnoha reprezentačními akcemi, moc se na sezonu těším!", uzavírá Neuman.

Po roční anabázi ve Švýcarsku v týmu Red Ants se do modrobílých barev vrací Magdalena Plášková. Vrací se tak 5. nejproduktivnější hráčka historie klubu, které chybí jediný bodík k metě 200 kanadských bodů v základní části. Z návratu reprezentační stálice má velkou radost hlavní trenér lvic Lukáš Procházka: "Dohoda s Majdou byla taková, že se po roce v zahraničí vrátí a jsem moc rád, že se tak skutečně stalo! Získáváme v ní týmovou hráčku, reprezentantku s obrovskými zkušenostmi, navíc se vrací do svého prostředí, vzájemně se dobře známe a vím, že tahle spolupráce bude znovu skvěle fungovat!"

Druhou výraznou posilou je Eliška Trojánková. Ta o sobě výrazně dala vědět v první extraligové sezóně v dresu kunratického Startu a následně vyrazila na zkušenou do Švýcarska. Po jedné sezóně v dresu Zug United se vrací do Česka, ale její novým klubem bude Chodov. "V Elišce je obrovský potenciál, který věřím, že u nás naplno rozvine. I přes své mládí nakoukla už i do seniorské reprezentace. Musím říct, že hodně sázím a věřím její spolupráci s Eliškou Chudou. Určitě by nám tato spolupráce měla zvednout produktivitu," podotýká příchodu Trojánkové trenér Procházka.

Výrazné jméno už si v domácí soutěži udělala i Markéta Prontekerová. Juniorská reprezentantka přichází z Tatranu Střešovice, kde působila posledních pět sezón. Mladá útočnice byla v hledáčku Chodova delší čas, což potvrzuje chodovský lodivod. "Byli jsme v kontaktu už delší dobu a jsem rád, že teď tohle rozhodnutí padlo. Pronty je jednoznačně gólová hráčka, má velmi dobré a mnohdy i nečekané zakončení, o čemž jsme se přesvědčili i ve vzájemném souboji v letošním semifinále. Budeme mít mnohem více variant na složení na útočných formací, což je super!"


kádr žen v přípravě na sezonu 21/22: Christianová, Ranochová - Frantíková, Havlíčková, Lechnerová, Štolbová, Balková, Plášková, Chudá, Suchá, Trojánková, Prontekerová, Vachovcová, Keprtová, Suchanová, Belicová, Polívková + širší kádr (z juniorek): Pabiánová, Skalíková E., Skalíková S., Jirásková, Klinerová, Bohumínská, Brodňanová, HoráčkováGenerální
partner

Partneři
klubu