Již poněkolikáté se ukázalo, že pátek večer není pro diváky na Jižním Městě atraktivní termín pro domácí zápasy a do hlediště si našlo cestu pouze 78 diváků. Ti viděli celozápasovou dominanci Chodova a liberecké pokusy o brejky.

19.kolo, pátek 13.2.2015, 20:15
9:3
(2:0, 3:2, 4:1)
 

branky: 17. Jan Fiala, 20. Ondřej Mikeš, 24. Tomáš Sýkora, 25. Ondřej Mikeš, 33. David Bouša, 48. Jan Jastřembský, 51. David Bouša, 53. Tom Ondrušek, 58. David Bouša - 21. Radek Valeš, 32. Prokop Ferdan, 57. Prokop Ferdan
rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora
vyloučení: 0:1; využití: 0:0
diváků: 73
zásahy brankářů: Jan Barák 12 - Miroslav Svoboda 24
po třetinách: 2:0, 3:2, 4:1

Komentář k zápasu

Chodov od začátku tlačil Liberec před jeho banku a ohrožoval brankáře Svobodu. Nutno však říct, že za stavu 0:0 mohli jít do vedení i hosté, které vychytal Jan Barák v chodovské brance. A tak před koncem první části dvakrát udeřil Chodov a dal utkání jasný řád. Pod oběma brankami je tučně podepsán Tom Ondrušek, který přesnými pasy vyzval ke skórování Jana Fialu a Ondřeje Mikeše. Ten branku oslavil gestem, které jasně dávalo najevo, že tato branka patří jeho nedávno narozenému synovi.

Začátek druhé části vyšel lépe Liberci, když míček z hole Valeše doskákal až do branky. Jenže za 43 vteřin fauloval Böhm a bylo nařízeno trestné střílení. To sice Michal Strachota neproměnil, ale z následné přesilovky udeřil Tomáš Sýkora. Následně opět zaúřadovalo duo Ondrušek – Mikeš a druhý jmenovaný zvýšil na 4:1. V půlce zápasu snížil Ferdan, ale Chodov opět rychle kontroval, tentokrát z hole Davida Bouši. Po druhé části tak byl stav 5:2.

Ve třetí třetině Liberec už skoro ani nehrozil. Domácí toho využívali a občas si hráli s hosty jako kočka s myší. Skóre postupně navýšili Jastřembský, Bouša a Ondrušek, kterému asistoval Jan Barák. Liberec ještě kontroval druhým gólem Ferdana, ale poslední slovo si vzal David Bouša, který uzavřel svůj hattrick a skóre posunul na konečných 9:3.

Chodov si tak spravil náladu po předchozích prohrách a získal 3 body do tabulky. V neděli se představíme na Vinohradech a v úterý nás čeká velké televizní utkání proti Mladé Boleslavi. Hrát se bude od 18.10 na nové hale Jedenáctka VS a všechny vás srdečně zveme!

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích Davida Podhráského: "Děkuju klukům za přístup k utkání, více méně se hrálo na jednu bránu. Trpělivě jsme si došli pro vítězství. Soupeř sice měl několik šancí z brejku, my jsme na druhou strnu klidně mohli přidat 10 gólů. Díky divákům za to, že přišli, a doufám, že v úterý jich bude alespoň 10x tolik."

Komentář k utkání trenéra hostí Lukáše Nesměráka: "Soupeř byl lepší ve florbalovosti, hlavně v rozdílu individuální kvality hráčů. My jsme naopak byli rozhodně lepší v bojovnosti a nasazení a to je to, co potřebujeme pro play-down. Zápas rozhodlo naše neproměnění šanci."

Generální
partner

Partneři
klubu