Neděle 21. února se na Jižním Městě nesla ve slavnostním duchu. V kulisách zápasu o první místo Tipsport Superligy mezi Chodovem a Mladou Boleslaví se zahájily oslavy 25. let fungování chodovského klubu a prvních 5 osobností bylo uvedeno do Klubu legend FLORBAL CHODOV. To nejdůležitější byl zápas o první místo a ten perfektně zvládli domácí hráči a po výhře 13:6 tak Chodov poprvé v historii ovládl základní část nejvyšší mužské soutěže! 

Pojďme však popořádku. Ještě před startem zápasu převzal chodovský kapitán Tomáš Sýkora z rukou zástupce firmy Timberbox cenu pro Krále Prahy, tedy soutěže, ve které se mezi sebou poměřovaly pražské týmy v rámci základní části Tipsport Superligy. Chodov v dosavadním průběhu Superligy zvládl všech 7 derby zápasů a před tím posledním už mohl převzít trofej.

Samotný zápas pak začal lépe pro hosty, když se po 105 vteřinách prosadil Ondřej Fojta. Domácí se však nenechali zaskočit a v čase 5:07 bylo vyrovnáno po ráně Toma Ondruška. Těsně po polovině první části poslal Chodov do vedení Petr Pražák, který využil špatné rozehrávky soupeře. V 17. minutě bylo opět vyrovnáno, za hosty se trefil Josef Pluhař, ale do šaten šli s vedením domácí, když Petr Pražák nachytal Rytycha střelou na první tyč.

První přestávka zápasu byla věnována legendám. Do nově vzniklého Klubu legend FLORBAL CHODOV byli přijati prezident a zakládající člen klubu Michal Bauer, legendární útočník a druhý nejproduktivnější hráč chodovské historie Radek Jonáš, rekordman v počtu zápasů za Chodov Petr Faber, střelec a později úspěšný trenér Lukáš Procházka a dlouholetý kapitán a tahoun Michal Schwan.

Slavnostní atmosféra v hale zřejmě nakopla Chodov a 39 vteřinách to bylo 4:2, když se trefil Patrik Dóža. Mladá Boleslav však opět rychle reagovala a Josef Pluhař svou druhou brankou vyrovnal. Stejný sled událostí se pak opakoval ještě jednou, když nejprve Chodov zvýšil vlastní brankou Jana Jelínka a poté dotáhl hosty opět na rozdíl jedné branky Jan Natov. Do šaten se tak šlo za stavu 5:4 pro domácí tým.

Začátek poslední části hry rozhodně nenapovídal tomu, že bude konečné skóre nějak výrazné pro jeden z týmů. Chodov šel po brance Martina Koutného opět do dvoubrankového vedení, ale Mladá Boleslav brzy snížila brankou Novotného a na jeho úspěch navázal za necelou minuty Jiří Curney, který vyrovnal. Zdálo by se, že taková ztráta vedení musí s domácími zacloumat, ale opak byl pravdou. Tom Ondrušek poslal Chodov v čase 49:08 opět do vedení a začala gólová salva. V čase 49:51 zvýšil Tomáš Vávra, čas 52:01 přinesl branku Martina Koutného a stejný hráč dokončil hattrick v čase 53:01 a za dalších 29 vteřin zvýšil na 11:6 Patrik Dóža. Hosté reagovali time outem a odvoláním brankáře, čehož využili Patrik Dóža a Tom Ondrušek, kteří do prázdné branky zkompletovali hattricky.

Chodov tak ve fantastické atmosféře před 418 diváky zvítězil 13:6 a již kolo před koncem si zajistil premiérové vítězství v základní části Tisport Superligy. Patrik Dóža si pak pětibodovým představením upevnil pozici na čele kanadského bodování, kde má nyní náskok 5 bodů, před, v tomto zápase šestibodovým, Tomem Ondruškem a boleslavským Jiřím Curneyem.

21.kolo, neděle 21.2.2016, 17:00
13:6
(3:2, 2:2, 8:2)
 

branky: 6. Tom Ondrušek, 12. Petr Pražák, 20. Petr Pražák, 21. Patrik Dóža, 27. Jan Jelínek, 44. Martin Koutný, 50. Tom Ondrušek, 50. Tomáš Vávra, 53. Martin Koutný, 54. Martin Koutný, 54. Patrik Dóža, 55. Patrik Dóža, 58. Tom Ondrušek - 2. Ondřej Fojta, 17. Josef Pluhař, 22. Josef Pluhař, 33. Jan Natov, 48. Petr Novotný, 49. Jiří Curney
rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek
vyloučení: 0:0; využití: 0:0
diváků: 418
zásahy brankářů: Jan Barák 19 - David Rytych 16

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích, Davida Podhráského: "Děkuju svému týmu, děkuju fantastickým divákům. Po většinu zápasu jsme týmově plnili pokyny a to byl základ dnešního vítězství. I když to nepřijmou, tak se chci omluvit soupeři za time out, nebylo úmyslem někoho ponižovat, ale dnes se na Chodově prostě slavilo."

Komentář k utkání trenéra hostí, Jana Pazdery: "Utkání rozhodl rozdíl v proměňování příležitostí, soupeř byl výrazně efektivnější než my, což jsme u usnadnili špatnou obranou. Výrazný rozdíl ve skóre zapříčinila naše frustrace, když jsme nezvládli závěr utkání v době, kdy nám soupeř odskočil o 3 branky."

Generální
partner

Partneři
klubu