Další derby přinesl nedělní večer na Jižním Městě. Domácí Chodov přivítal Spartu a před 325 diváky ji zdolal 10:5 a připsal si další velmi důležité vítězství.

Domácí vstoupili do zápasu lépe. Po 93 vteřinách napřáhl kapitán Michal Kotlas a jeho střelu zastavila až síťka za Benešem. Sparta však dokázala skóre otočit, když se trefili Kalaš a chvilku po skončení přesilovky hostí i Marvánek. Chodov reagoval stažením hry na dvě formace a zvýšením tempa. To zapříčinilo, že do šaten šel Chodov přeci jen s vedením. O vyrovnávací branku se postaral Patrik Dóža a na 3:2 posunul skóre Martin Koutný.

Na začátku druhé části dostali domácí výhodu přesilové hry a po 15 vteřinách přišel trest z hole Patrika Dóži. Takřka přesně v polovině zápasu snížil slovinský rychlík Luka Časar, ale Chodov se nenechal srazit a naopak do přestávky ještě třikrát udeřil. Nejprve se podruhé v zápase trefil Martin Koutný, poté si bývalé spoluhráče vychutnal Michal Strachota a na 7:3 zvýšil v další přesilovce opět Martin Koutný, který tak zkompletoval hattrick.

Úvod třetí části patřil hostům a především jejich první formaci. Svatoš a Marvánek zkorigovali skóre na 7:5 a Chodov se tradičně začal bát o výsledek. Na rozdíl od minulých zápasů však Chodov vzal otěže zápasu opět do svých rukou a nakonec si pohodlně došel pro vítězství. Nejprve v čase 56:30 dodal domácím klid Petr Pražák, poté dovezl míček do prázdné branky Miloš Tyl a na konečných 10:5 upravil po skvělé práci Martina Koutného opět Petr Pražák.

Chodov si tak připsal 5. vítězství v sezóně a může se v klidu chystat na další zápas, který odehraje již ve středu na půdě Tatranu Střešovice. 

6.kolo, neděle 25.10.2015, 18:00
10:5
(3:2, 4:1, 3:2)
 

branky: 2. Michal Kotlas, 15. Patrik Dóža, 18. Martin Koutný, 25. Patrik Dóža, 32. Martin Koutný, 33. Michal Strachota, 39. Martin Koutný, 57. Petr Pražák, 58. Miloš Tyl, 60. Petr Pražák - 11. Daniel Kalaš, 14. Jan Marvánek, 31. Luka Časar, 43. Ondřej Svatoš, 49. Jan Marvánek
rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora
vyloučení: 2:2; využití: 2:0
diváků: 325
zásahy brankářů: Karel Šantora 13 - Martin Beneš 20

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích Davida Podhráského: "V první řadě chci poděkovat divákům a věřím, že jsme je bavili a třeba přijdou i příště. Dále bych chtěl poděkovat i klukům, kteří většinu zápasu plnili pokyny a bylo to vidět. Dále musíme pokračovat na zlepšování našich třetích třetin, abychom to dotáhli k plné spokojenosti."

Komentář k utkání trenéra hostů: "Domácí dnes zaslouženě vyhráli, sehráli jsme prvoligový výkon bez nadstavby. Gratulujeme k vítězství a přeji i v dalších domácích zápasech podobnou atmosféru."

Generální
partner

Partneři
klubu