263 diváků se přišlo podívat na 3. čtvrtfinálový zápas, byť se hrálo již od 11 hodin a zápas přenášela Česká televize. Návštěvníci zápasu viděli vyrovnaný zápas, ve kterém však Vítkovice těžily ze své efektivity a od začátku vedly. Chodov sice ve třetí třetině přitlačil ostravský tým k jeho brance, ale dokázal snížit pouze na 3:5. V neděli od 17 hodin se na Jižním Městě hraje 4. utkání série Chodov bude bojovat o vyrovnání na 2:2.

Vítkovicím pomohlo neštěstí Chodova, který si v 5. minutě vstřelil čistý vlastenec. Když pak v 11. minutě využil Hájek nekoncentrovanosti domácí obrany, tak Vítkovice vedly po první části hry 0:2. Ani druhá třetina bohužel nepřinesla Chodovu žádnou gólovou radost a jelikož se na druhé straně trefili Joussi a Žydel, tak byl stav po dvou třetinách 0:4. Do třetí třetiny vletěl Chodov na dvě formace a navíc dostal výhodu přesilové hry. Tu využil Michal Strachota a dal domácím naději. Tu však odvanul rozpojený mantinel, který odrazil míček k Řezaninovi, který zvýšil na 1:5. Chodov nadále tlačil a dokonce dvakrát snížil z holí Sýkory a Ondruška. Víc však už nedokázal a tak je před nedělí stav série 1:2 a v neděli od 17 hodin budou Chodováci bojovat o vyrovnání stavu série.

ČF3, sobota 14.3.2015, 11:00
3:5
(0:2, 0:2, 3:1)
 

branky: 43. Michal Strachota, 53. Tomáš Sýkora, 57. Tom Ondrušek - 5. Martin Pražan, 11. Lukáš Hájek, 36. Julius Jousi, 40. Robin Žydel, 46. Lukáš Řezanina
rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora
vyloučení: 1:2; využití: 1:0
diváků: 263
zásahy brankářů: Martin Zich 16 - Lukáš Souček 26

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích Davida Podhráského: "Bohužel jsme nechytli začátek utkání. V první třetině jsme nebyli schopní vstřelit branku a to dalo ráz celému zápasu. Ve druhé třetině Vítkovice zkušeně brzdily hru a my jsme se nebyli schopní dostat na balónek. Ve třetí části jsme soupeře jsme tlačili, ale rozhodla naše neefektivita v zakončení. Děkujeme divákům, věříme, že přijdou i zítra a že nám pomůžou srovnat sérii na 2:2."

Komentář k utkání trenéra hostí Michala Deuse: "Z obou stran to bylo slušné utkání se spoustou šancí. My jsme se poučili z chyb z minulého utkání. Předvedli jsme přesvědčivý a obětavý výkon, tedy přesně takový, jaký v play-off musí být. Celý zápas jsme vedli, a 50 minut jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Zítra to bude asi více ubojované a musíme se více připravit na soupeře."

Generální
partner

Partneři
klubu