Ve čtvrtfinálové sérii se Lvice utkávají s Fbš Bohemians. Výběr soupeřek v podobě zelenobílých Klokanek možná mohl být překvapivý, ale chodovské ženy v tomto ohledu měly jasno. V základní části v obou zápasech dominovaly a to především ve skóre, první duel skončil na Jižním Městě 14:0, druhý pak na Děkance 10:1. Zato semifinále Poháru, ve kterém následně Lvice triumfovaly, přineslo velké drama, v němž o vítězkách rozhodlo až prodloužení a Klokanky naplno ukázaly svou sílu. O prvním play-off víkendu začínala série opět na Jižním Městě.

Sobotní zápas začínal až ve večerních hodinách. Lvice do něj vstoupily velmi dobře a v polovině zápasu vedly již 3:0, když se dvakrát trefila Nela Jiráková a jednou Magdaléna Plášková. Jenže poté potrestaly soupeřky jednu z kontroverzních přesilových her a snížily. To Lvice znovu nabudilo a Kristina Belicová dvěma přesnými zásahy upravila stav zápasu na 5:1, čímž odstartovala gólovou přestřelku. Hostující hráčky nejprve podruhé využily přesilovou hru, načež dokázala odpovědět Tereza Hanzlíková. O chvíli později se z třetí branky radovaly soupeřky a znovu přišla chodovská odpověď, tentokrát dvojnásobná od Jany Vávrové a Hany Chaloupkové. Rázem to bylo 8:3 pro Lvice. Do konce duelu však ani tento stav nevydržel, soupeřky ještě dvakrát překonaly Janu Christianovou v chodovském brankovišti. Lvice tedy stejně braly důležitý první bod série za vítězství 8:5, nutno podotknout, že zaslouženě.

Trenér Lukáš Procházka se po utkání vyjádřil takto: „Potrénovali jsme hru v oslabení, to se bude hodit, spokojení s ní můžeme být tak napůl, ve hře 5-5 jsme zápas odehrály vcelku solidně, myslím ale, že bychom mohli být ještě produktivnější, škoda laxnějšího bránění na konci zápasu. Chválím i nače juniorky, nebylo jich málo, které odehrály svůj první zápas v play-off a vedly si moc dobře.“ Nejlepší hráčkou se stala obránkyně Nela Jiráková.

Nedělní odpolední utkání se ukázalo jako mnohem jednoznačnější. Lvice od začátku nenechávaly nikoho na pochybách, že ony chtějí získat druhý bod. Oproti předešlému zápasu ještě zlepšily svůj výkon a hostující hráčky si až na pár výjimek nedokázaly poradit s chodovskou hrou. Hana Ranochová, která tentokrát hájila chodovskou branku, své území zcela zamkla a mohla se po utkání pyšnit nulou, jež se ve vyřazovacích bojích cení o to více. Mezi střelkyně se hned v první třetině zapsaly Martina Řepková, Magdaléna Plášková a Hana Chaloupková, díky nim tedy platil po dvaceti minutách stav 3:0. Ve druhém dějství Lvice lehce v nadělování soupeřkám zpomalily, přesto Martina Řepková zaznamenala další dvě trefy, po kterých zkompletovala hattrick a navýšila již na 5:0. I v poslední třetině se rychlá útočnice prosadila a upravila na 6:0. Ale to nebylo od Lvic zdaleka vše, do konce základní hrací doby se opět radovaly zásluhou Hany Chaloupkové, poprvé v zápase navíc přesně zamířily i Kristina Belicová a kapitánka Jana Vávrová. Celkově se tedy urodila jednoznačná výhra Lvic 9:0 a druhý získaný bod do série.

Dle slov trenéra Procházky Lvice předvedly jeden z nejlepších výkonů v aktuálním ročníku: „Dnes můžu holky jenom chválit - týmový výkon se vším všudy. Skvělá organizovaná obrana, nasazení, obětavost, souboje, kvalita na míčku, bylo tam prostě všechno, co jsme po holkách chtěli. Opět musím pochválit naše mládí, opět skvěle!“ Za nejlepší hráčku byla vybrána juniorka Hana Chaloupková.

ČF2, neděle 8.3.2020, 14:00
9:0
(3:0, 2:0, 4:0)

branky: 2. Martina Řepková, 14. Magdaléna Plášková, 17. Hana Chaloupková, 26. Martina Řepková, 35. Martina Řepková, 45. Martina Řepková, 53. Hana Chaloupková, 53. Kristína Belicová, 60. Jana Vávrová
rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová
vyloučení: 1:2; využití: 0:0
diváků: 76
zásahy brankářů: Hana Ranochová 19 - Daniela Kreisingerová 21, Martina Lerchová 8
po třetinách: 3:0, 2:0, 4:0