V neděli 21. září konečně odstartoval další ročník AutoCont extraligy. První zápas proti Sokolu Královské Vinohrady přilákal do Sportovní haly Jižní Město 285 diváků a ti viděli nervózní zápas, ve kterém se Chodov na body proti nováčkovi soutěže pořádně nadřel. Konečný výsledek 7:5 přinesl Chodovu první 3 body do tabulky a snad také klid na hokejky pro další zápasy.

1.kolo, neděle 21.9.2014, 17:00
7:5
(2:2, 2:1, 3:2)
 

Branky a nahrávky: 9. O.Stuchlík (vla.), 17. Chmelíček (Bouša), 26. Mikeš (Ondrušek), 29. Mikeš (Ondrušek), 48. Pražák (Strachota), 51. Ondrušek (Mikeš), 60. Ondrušek (Mikeš) – 11. Svoboda, 17. Bína (O.Stuchlík), 30. Svoboda, 52. Gregor (Svoboda), 60. Rossi (Svoboda). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 19:28.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Bouša, Kotlas, Jastřembský, Schubert – Strachota, Sýkora, Mikeš, Havránek, Chmelíček, Ondrušek, Pražák, Vávra, Klápa, Běhavý, Fiala.

Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Gregor, Raiter Š., Renčín, Lanc, Rosa, Houra, Stuchlík Z., Stuchlík O., Zezulka, Záň, Dolejš, Svoboda, Bína, Michalík, Raiter M., Smutný, Mareš, Rossi.

Komentář k zápasu

Úvod zápasu přitom hráči SKV Chodovu ulehčili, když si v 9. minutě vstřelili vlastní branku. Jenže neuběhlo ani 10 minut a SKV už vedlo. Nejprve se z dorážky prosadil exchodovský Jan Svoboda a poté z výběhu Milan Bína. Do přestávky se sice podařilo domácím díky brance Chmelíčka vyrovnat, ale to nic neměnilo na rozpačitých pocitech z první části.

I druhou třetinu začal Chodov lépe a vytvořil si několik zajímavých šancí. Skóre se však měnilo až ve 26. a 29. minutě, když se dvakrát prosadil nejlepší hráč zápasu Ondřej Mikeš. V té chvíli se zdálo, že mají domácí zápas pod kontrolou, ale přišla velká chyba v rozehrávce a Jan Svoboda se v úniku nemýlil. Na hokejky Chodova se opět vkradla nervozita a po zbytek druhé části mělo více ze hry SKV.

V úvodu třetí části byl přísně vyloučen Schubert, ale domácí oslabení ustály a navíc chvilku po něm udeřil Petr Pražák. Přesně 10 minut před koncem pak na 6:3 zvýšil Tom Ondušek a zdálo se, že je rozhodnuto. S tím se však Vinohrady nesmířili a po další chybě v rozehrávce snížil Gregor rozdíl dvou branek. Vinohrady se tlačili dopředu a v úplném závěru svůj tlak vystupňovali odvoláním brankáře. Power play se jim také povedlo využít, když se trefil další exchodovský hráč Martin Rossi. Vyrovnání však Chodov nepřipustil, naopak skóre uzavřel Tom Ondrušek po nesobecké pobídce od Mikeše.

První zápas tak Chodov zvládl a nyní již může vyhlížet druhého soupeře, kterým bude v neděli 28. 9. Liberec, se kterým se utkáme na jeho hřišti.

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov): „Byla na nás vidět nervozita a asi i nerozehranost, mnoho situací jsme řešili složitě a v rozporu s taktickými pokyny, což nám přidělávalo zbytečné starosti. Věřím, že teď už se kluci uvolní a od příštího zápasu budeme předvádět lepší florbal.“

Jan Pazdera (Královské Vinohrady): „Obrovské zklamání, Chodovu jsme povinný zisk tří bodů zbytečně moc usnadnili. Věřím, že se poučíme, do příštích zápasů vstoupíme s větším sebevědomím a chutí hrát.“

Generální
partner

Partneři
klubu