V neděli 21. prosince se chodovští muži rozloučili s florbalovým rokem 2014. Netradičně se tak stalo v Hradci Králové, kam je pozval Sokol Pardubice, kvůli rekonstrukci své haly. I v Hradci si však diváci cestu na florbal našli a halu jich zaplnilo hned 584. Část z nich pak dokonce fandila Chodovu a mohla tak být spokojena s vítězstvím 5:2.

13.kolo, neděle 21.12.2014, 17:00
2:5
(1:2, 1:1, 0:2)
 

Branky a nahrávky: 11. Krajcigr (Lisa), 22. Zozulák (Ďopan) – 1. Fiala (Ondrušek), 7. Fiala (Mikeš), 26. Pražák (Bouša), 59. Ondrušek (Fiala), 60. Ondrušek. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 584. Střely na branku: 19:27.

Pardubice: Levinský (Tvrdý) – Oubrecht, Brychta, Ďopan, Kunt, Janeček, Zozulák, Hauschke, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Krigovský, Formánek.

Chodov: Zich (Barák) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Jastřembský, Kotlas, Bouša – Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota.

Komentář k zápasu

Skóre se měnilo již po 37 vteřinách. Tom Ondrušek našel nádherně Jana Fialu a ten se u pravé tyčky nemýlil. Chodov byl nadále aktivní a to přineslo i druhou branku. A byl to opět Jan Fiala, který se nejlépe zorientovat před brankou a dorazil míček za záda Levínského. V polovině první části se domácím podařilo snížit. Propadu chodovské obrany využil Krajcigr a stanovil tak skóre první třetiny na 1:2.

V začátku druhé části Pardubice dohrávali přesilovku, a když se už zdálo, že se Chodov ubrání, udeřil nejlepší střelec domácích Martin Zozulák a vyrovnal na 2:2. Chodov nadále aktivní hrou tlačil na rozehrávku soupeře a to se vyplatilo. David Bouša sebral míček a naservíroval ho Petru Pražákovi, který se nemýlil. Za stavu 2:3 přišel zřejmě klíčový okamžik zápasu. Chodov byl potřetí během dvou zápasů nucen bránit ve 3 proti 5 a tentokrát situaci perfektně ustál. Od té chvilky byl obraz zápasu podobný. Chodov se trpělivě snažil přidat čtvrtou branku a Pardubice se poctivě bránily a čekaly na příležitost k protiútoku.

Podle tohoto scénáře se hrálo i ve třetí části. Chodov často uzamkl domácí na jejich polovině, ale pojišťovací branka nepřicházela. Dvě minuty před koncem tak domácí trenér sáhl k power play, ale risk nevyšel a Tom Ondrušek trefil opuštěnou klec. Pardubice i poté pokračovaly bez brankáře a vteřinu před koncem mohli opět inkasovat. Střele do prázdné brány akrobaticky zabránil Burian a bylo nařízeno trestné střílení. To bez problémů proměnil Tom Ondrušek a uzavřel skóre na 2:5.

Chodov tak z posledních dvou zápasů před Vánoci vybojoval 6 bodů a díky ostatním výsledkům si v tabulce velmi polepšil. Důležité období však nastane hned po novém roce, kdy nás během jednho týdne čekají ligové souboje s Brnem a Bohemkou a mezi nimi ještě pohárové semifinále v Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Martin Czeczinkar (Pardubice): "Nádherné vyrovnané utkání před skvělou diváckou kulisou v němž rozhodli zbytečné individuální chyby. Neproměňování vyložených šancí nás stál lepší výsledek. S takovým to nasazením se bojuje o play - off. Děkujeme všem hráčům a fanouškům, kteří si našli cestu do haly v Třebši a přejeme všem hezké svátky."

David Podhráský (Chodov): "Děkuji hráčům za dnešní i páteční výkon a věřím, že dokážeme navázat i po novem roce. Dnes se tu hrál oboustranný kvalitní florbal, ale myslím, že výhru jsme si zasloužili. Přeji všem florbalistům, florbalistkám a florbalovým fanouškům vše nejlepší do nového roku."

Generální
partner

Partneři
klubu