Extraliga žen v neděli pokračovala 8. kolem, ve kterém chodovské hráčky přivítaly pražského rivala z Děkanky – hráčky FbŠ „pípni.cz“ Bohemians.

8. kolo, neděle 9.11.2014, 14:00
11:7
(3:2, 4:2, 4:3)

Branky a nahrávky:4. Tučková (Řepková), 5. Plášková (Jarolímová), 8. Řepková (Tučková), 26. Jarolímová (Plášková), 27. Tučková (Theimerová), 32. Jarolímová (Vojáčková), 37. Vojáčková (Jarolímová), 47. Tučková, 48. Plášková (Tožičková), 51. Tučková (Kuchařová), 52. Urbánková (Klímová) – 10. Bočanová (Reischlová), 15. Jarešová (Poláková), 21. Poláková (Šindelářová), 35. Bočanová (Reischlová), 55. Hyršlová (Burdová), 57. Bočanová (Šmídová), 60. Poláková (Burdová); Rozhodčí:Tomáš Kostinek a Martin Reichelt; Vyloučení:1:0; Bez Využití; Diváci:130; Střely na branku: 40:26; Průběh utkání: 3:2, 4:2, 4:3;

Chodov: Provázková (Klabanová) – Jarolímová, Tučková, Lacková, Klímová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Bohemians: Kreisingerová (54. Zelená) – Chełstowska, Hyršlová, Nguyenová, Šindelářová, Poláková, Šmídová, Reischlová, Benešová, Veselá, Jarešová, Burdová, Hnátková, Bočanová

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu se povedl lépe chodovským lvicím, které od začátku kontrolovaly hru a již v 8. minutě vedly 3:0. Skóre otevřela Zuzka Tučková, které asistovala Martina Řepková. Druhý gól byl pod taktovkou nadějné juniorky Majdy Pláškové, již asistovala Anet Jarolímová a v čase 7:44 se trefila Martina Řepková. Tímto brzkým vedením se chodovačky nechaly značně uspat a přišel první výpadek ve hře, který potrestala Adéla Bočanová ze standardní situace krásnou ranou k tyči. Bohemka se rozehrála a přidala na aktivitě. Hra se přelévala ze strany na stranu a obě golmanky měly plné ruce práce. V 15. minutě se do chodovské branky trefila Kristýna Jarešová a Bohemka se dostala na rozdíl jednoho gólu. První třetina přinesla ještě několik pěkných střel z hole Beránkové či na druhé straně Bočanové a nevyužitou přesilovku Bohemky.

Než se stačili všichni diváci po pauze vrátit na svá místa, bylo srovnáno skóre. Ve 29. vteřině 2. třetiny vsítila branku hostující hráčka Poláková, která našla prostor mezi „betony“ Provázkové, stav byl tedy 3:3 a Chodovu se nadále nedařilo zbavit nervozity, která přišla se srovnáním skóre. Prvních pět minut 2. třetiny patřilo Bohemians, ale další gól už z tlaku nevstřelily. Naopak na druhé straně se prosadila Jarolímová a minutu po ní navýšila skore Tučková (Theimerová). Díky vedení se Chodovským hráčkám začalo lépe dýchat a konečně kontrolovaly hru, jak na to jsou po celou sezónu zvyklé. Tlak vyústil v další branku z hole Anet Jarolímové. Ani stav 6:3 Bohemku nezlomil a Bočanová z dorážky snížila na rozdíl dvou branek. S rychlou odpovědí naštěstí přišla Jana Vojáčková a do konce třetiny Chodovské hráčky nepůjčily soupeřkám míček. Do šaten se po druhé třetině odcházelo za stavu 7:4 pro Chodov.

Třetí třetina začala opět hrou nahoru a dolů, kdy se šance střídaly na obou stranách, ale využít je dokázaly pouze hráčky Chodova. Postupně se trefily Tučková (která tímto gólem zkompletovala hattrick), po ní upravila na 9:4 Plášková, které asistovala Tožičková. Desítku nenačepoval nikdo jiný než dnes skvěle hrající Tučková. Na světelné tabuli svítil čas 51:43, když Tereza Urbánková vyhnala svým gólem z branky Kreisingerovou. V 55. minutě si „náhradní“ trenér Chodova Radim Cepek vzal oddechový čas, při kterém připomněl svým svěřenkyním, že by bylo vhodné do konce zápasu již neinkasovat. Bohužel nastal zákon schválnosti a již 20 vteřin po skončení oddechového času Chodov inkasoval. A nebylo to naposled. Po Hyršlové se ještě trefila Bočanová a Poláková. Konečné skore Chodov 11:7 Bohemians.

Ohlasy trenérů

Radim Cepek (Chodov): Zápas pro diváky, padlo spoustu hezkých gólů po hezkých kombinacích, takže se zápas musel líbit. Zbytečně jsme hráli místy velice zbrkle a byli jsme uspokojeni výsledkem. Díky holkám, že když začali bojovat, tak ukázali, že jsou o třídu lepší.

Michal Matoušek (Bohemians):Jedenáct obdržených gólů je prostě moc, Pro diváky určitě atraktivní utkání. Musíme zlepšit hru do obrany. Na sedm branek se dá poté vyhrát každé utkání. Chtěl bych poděkovat našim hráčkám že za nepříznivého stavu se nevzdaly a snažili se hrát."