Napěchovaná hala na Jižním Městě sledovala první letošní jihoměstské derby mezi Chodovem a Herbadentem. Celkem si do haly, která byla vybavena mobilními tribunami a stánkem Pekárny Kabát, našlo cestu 632 diváků a sledovali opravdu strhující show od obou týmů.

10. kolo, úterý 2.12.2014, 12:00
4:5
(3:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Řepková (Tučková), 4. Lacková (Klímová), 8. Řepková (Bachmaierová.), 27. Vojáčková (Jarolímová) – 3. Košturiaková (Šteglová), 12. Steinbachová (Billá), 32. Krupnová, 45. Krupnová (Ferencová), 51. Billá (TS); Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt; Vyloučení: 1:1; Využití: 1:0; Diváci: 632; Střely na branku: . Průběh utkání: 3:2, 1:1, 0:2;

Chodov: Provázková (Klabanová) – Hofmanová, Bachmaierová, Tožičková, Jarolimová, Tučková, Matušková,lacková, Klímová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková Theimerová.

Tigers: Kuchyňková (Červová) – Hubáčková, Políková, Krupnová, Sádková, Procházková, Ziminová, Steinbachová, Billá, Slavíková, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Stará, A. Polívková, Ferencová, Kleinová, B. Polívková.

Komentář k zápasu

Úvod utkání diváky rozhodně nažhavil, vždyť v čase 3:39 už svítilo na časomíře skóre 2:1. O úvodní branku se postarala Martina Řepková, která skvěle využila své rychlosti. Za necelou minutu ale bylo vyrovnáno, když se trefila Lucia Košturiaková. Stav 1:1 však vydržel pouze 65 vteřin a po krásné kombinaci druhého útoku skórovala Jana Lacková. Poté se hra trochu uklidnila, ale v čase 7:19 opět udeřil Chodov z hole důrazné Řepkové. Do šaten se však nakonec šlo za stavu 3:2, když nahození Billé šikovně tečovala exchodovská Dominika Steinbachová.

Druhá třetina nabídla divákům v hale i u televizních obrazovek klidnější podívanou, ale branky padaly i tak. Ta první přišla z hole Jany Vojáčkové, která po přihrávce Anet Jarolímové využila přesilovou hru. Nikdo v té chvilce nemohl tušit, že to bude v čase 37:19 poslední chodovský gól v zápase. Chvilku po polovině utkání přišla chyba v rozehrávce Chodova a Eliška Krupnová nemilosrdně trestala. Poté dostal Herbadent ještě výhodu přesilové hry, ale skóre už se ve druhé třetině neměnilo.

Hned od začátku třetí části bylo jasně vidět, že následující gól hodně ovlivní ráz utkání. A bohužel tato branka přišla z hole Elišky Krupnové a v čase 44:45 bylo vyrovnáno. Za stavu 4:4 se hra uklidnila a žádný tým nechtěl udělat chybu. Zápas rozmíchala situace z poloviny třetí části, kdy na dlouhý balón vyběhla Kristýna Provázková, ale nezasáhla ho a z následné nepřehledné situace vyústilo trestné střílení. K němu se postavila Denisa Billá a zkušeně ho proměnila. Lvice se začaly tlačit do útoku, ale byla na nich patrná nervozita, takže většina jejich střel končila na blokujících hráčkách Herbadentu. Nakonec nepomohl ani time out a následná power play a Chodov se musel sklonit před úřadujícím vicemistrem a poprvé v sezóně odevzdal všechny 3 body.

Diváci, kteří vytvořili nový rekord v návštěvnosti utkání základní části extraligy žen, si užili skvělý zápas plný gólů a emocí. Za vytvořenou atmosféru jim patří velký dík a ten samozřejmě patří i všem, kteří se podíleli na přípravách tohoto velkolepého zápasu.

Ohlasy trenérů

Michaela Marešová (Chodov): Podle mě to byl vyrovnaný zápas, kdy v každé z prvních dvou třetin měl převahu jeden tým. Lepší výsledek nás stálo vytváření si většího počtu šancí, malá agresivita v obraně a chladná hlava. Jsem pyšná, že Chodov dokázal přilákat takové množství diváků do hlediště. Děkujeme všem, kteří přišli a vytvořili úžasnou atmosféru.

Markéta Šteglová (Herbadent): Myslím si, že to bylo výborné utkání i když během pracovních dnů je těžší se na zápas soustředit. Holky předvedly úžasné nasazení. Diváků dorazilo opravdu hodně a za jejich podporu bych jim chtěla poděkovat. Děkujeme také soupeři