Růžový měsíc Florbal Chodov + PINK BUBBLE odstartoval v neděli ve velkém a vítězném stylu, navíc se slavnými hosty na ploše Sportovní haly Jižní Město. Ženy k demolici Bohemians v poměru 14:0 nakopnul Karel Jarolím, bývalý trenér fotbalového národního týmu či Slavie. Slavnostní buly zápasu mužů s Libercem (4:3) obstarala elitní česká plavkyně a olympionička Barbora Seemanová.

První dva z celkem devíti duelů (pět mužských zápasů, čtyři ženské), které elitní týmy Chodova v říjnu odehrají v růžových dresech, dopadly ziskem šesti bodů. A nejen těch...

Za každý gól, který oba zatím neporažené celky během růžového měsíce vstřelí, poputuje do kasičky PINK BUBBLE 500 korun! Nedělní odpoledne tak vygenerovalo v součtu čtrnácti ženských a čtyř mužských gólů 9000 korun pro nadační fond podporující onkologicky nemocné!

"Nechtěli jsme mezi sebou s muži soutěžit, jsme jeden klub! Proto jsme došli shody, že naše góly budeme sčítat a po konci celé akce za každý zaplatíme pětistovku, na kterou se složí hráči a hráčky obou týmů i členové realizáku. Výstupem pak bude jedna suma za mužské i ženské áčko," prozradila kapitánka žen Jana Vávrová, která po výprasku Bohemky obdržela plaketku za 400 nastřádaných bodů v základní části.

Pro úplnost a hloubku informace třeba dodat, že oba týmy jsou nejlépe střílející celky svých soutěží. Mužských 47 branek za pět utkání je v Superlize bezkonkurenčně nejvyšší počin, ženy za stejný počet střetnutí stihly dokonce branek 70. Klobouk dolů a ať to vydrží!

PINK BUBBLE měsíc jede, charitativní akci podpořili také soupeři. Kapitán Liberce Matěj Klucho nastoupil se symbolickou růžovou páskou na své paži.

"Chodovský projekt jsem zaregistroval, jsem velký fanoušek sportu, hlavně zámořské NFL, takže tyhle růžové aktivity na podporu boje proti rakovině znám a velmi jim fandím. Růžovou pásku jsem si půjčil od našich žen, naše podružné klubové barvy jsou totiž modrá pro chlapce a právě růžová pro dívky. Jsem moc rád, že jsem alespoň takovouhle troškou mohl přispět k super projektu," ocenil chodovskou aktivitu Klucho. A my oceňujeme tebe, Mates!

Přidaly se také hráčky Bohemky, které vložily do kasičky PINK BUBBLE 100 korun za každou branku, která padla v jejich souboji se lvicemi. Když prostřednictvím bývalé chodovské hráčky Elišky Vrátné tuto výzvu prezentovaly, asi nečekaly, že budou platit pouze za branky Chodova. O to větší jim patří dík!

A velký dík patří také starším žákům Chodova, který mužský zápas proti Liberci pomohli uspořádat a stihli také vlastní soutěž v tvrdosti střelby, která vyvrcholila o druhé přestávce „kontestem“ finalistů. Největší bombu ukázal Tonda Votava, gratulujeme a děkujeme! 

"Oba týmy Stržů z Blue skupiny zakončily své turnaje vítězstvím, takže jsme se na této vlně svezli i do dospěláckých zápasů žen a mužů. Z naší kategorie chodí pravidelně fandit velká část kluků i rodičů, takže nebyl velký problém někoho přesvědčovat. Tentokrát jsme k tomu hromadně objednali pizzy a společně je zbaštili. Speedshootingové klání proti radaru bylo skvělým zpestřením, borci si v zákulisí srovnávali rychlost různých způsobů střely. Doufáme, že fandění pomohlo i našim áčkovým týmům a jsme rádi, že jsme si ho takto společně užili. Takže budoucnost těchto akcí vidím růžově," říká k návštěvě týmu starších žáků jeden z trenérů kategorie Honza Bezpalec.

Příští domácí zápas mužů, který se koná 20. října, mají pod svou patronací mladší žáci, tak uvidíme, jak si s toutou výzvou poradí!?

5.kolo, neděle 6.10.2019, 18:00
4:3
(3:0, 1:0, 0:3)
 

branky: 4. Daniel Maxa, 5. Ondřej Plíhal, 16. Ondřej Mikeš, 25. Martin Pražan - 47. Radek Valeš, 55. Jakub Kopecký, 56. Prokop Ferdan
rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka
vyloučení: 3:3; využití: 0:2
diváků: 211
zásahy brankářů: Michal Rebro 21 - Tomáš Janota 21

Generální
partner

Partneři
klubu