Chodovský ženský tým zamířil v 5. kole na půdu nováčka z Jičína, ve kterém nyní působí exchodovská Zuzana Svobodová. Utkání jsme zvládly na jedničku a zaslouženě vyhrály 12:1.

5. kolo, sobota 18.10.2014, 18:00
1:12
(0:3, 1:5, 0:4)

Branky a nahrávky: 25. Svobodová (Satýnková) – 1. Klímová (Urbánková), 14. Paulovičová (Jarolímová), 18. Urbánková (Theimerová), 23. Klímová (Urbánková), 25. Lacková (Klímová), 28. Tučková (Řepková), 36. Lacková (Urbánková), 36. Beránková (Tučková), 42. Vojáčková (Jarolímová), 53. Vojáčková (Jarolímová), 60. Klímová (Urbánková), 60. Beránková (Řepková); Rozhodčí: Zdeněk Cholek a Jana Matulíková; Vyloučení: 2:1; Využití: 0:1; Diváci: 188; Střely na branku: 13:31; Průběh utkání: 0:3, 1:5, 0:4;

Jičín: Samková (Kociánová) – Chlumská, Mikolášková, Kořínková, Špíglová, Kalinová, Růžičková – Machová, Pitthardová, Satýnková, Šudová, Exnarová, Kloutvorová, Drbohlavová, Vavrečková, Kůželová, Florianová, Svobodová, Zumrová, Doležalová

Chodov: Samková (Kociánová) – Chlumská, Mikolášková, Kořínková, Špíglová, Kalinová, Růžičková – Machová, Pitthardová, Satýnková, Šudová, Exnarová, Kloutvorová, Drbohlavová, Vavrečková, Kůželová, Florianová, Svobodová, Zumrová, Doležalová

Komentář k zápasu

První třetina nabídla nejméně gólů, ale hned první branka padla po 45 sekundách. Klímová skórovala po přihrávce od Urbánkové. Na další branku si diváci museli počkat až do čtrnácté minuty, kdy se prosadila Paulovičová, která nejdříve trefila levou tyč brankové konstrukce, ale napodruhé se nemýlila. Asistenci si připsala Jarolímová. Třetí branku si připsala Urbánková po střele Theimerové. Brankářka Klabanová si připsala tři těžké zákroky.

Na začátku druhé třetiny se opět trefila Klímová a opět asistovala Urbánková. Ve 25. minutě po zmatku v brankovišti se po střele jičínské Svobodové odrazil balónek od čepele Mrázkové za záda Klabanové, Jičínu se podařilo snížit na 4:1. Z následné buly se po rychlé spolupráci trefuje Lacková, asistence Klímová. A hned za další 3 minuty, tedy v 28. minutě, se do zápisu zapsala jako střelkyně Tučková, které přihrála Řepková. Další šanci si vypracoval Jičín, Satýnková se pokusila prostřelit chodovskou gólmanku, ale ta jí nádherně vychytala. Druhou branku v zápase si připsala Lacková, tentokrát si asistenci připsalo její druhé křídlo Urbánková. Osmou branku Chodova si připsala Beránková, která bezvadně clonila před brankářkou Samkovou při střele Tučkové a následně dorazila míček.

V poslední třetině přidal Chodov ještě další 4 branky. První branku si připsala Vojáčková, která po zemi prostřelila jičínskou brankářku. Jarolímová si připsala další asistenci. Desátou branku vstřelila tradiční střelkyně desátých branek Vojáčková, která opět spolupracovala s Jarolímovou. Klímová dovršila hattrick střelou do vzdálenější šibenice po rychlé rozehrávce Urbánkové. Dvanáctou branku 10 vteřin před koncem se postarala Beránková po nahrávce Řepkové.

Na tento zápas se přišlo podívat krásných 188 diváků, kteří se postarali o krásnou kulisu tohoto gólově bohatého zápasu. Pět bodů si v zápase připsala Tereza Urbánková. Tři branky zaznamenala Magdalena Klímová. Tímto zápasem se do čela tabulky produktivity vyšvihla Anet Jarolímová.

Ohlasy trenérů

Tomáš Pokorný (Jičín): Statečný výkon mých svěřenkyň bohužel na tento "level" nestačil. Chci poděkovat divákům za parádní kulisu, příště se pokusíme výsledek vylepšit.

Michaela Marešová (Chodov): Pro nás zápas, ve kterém šlo o to splnit bodovou povinnost, hrát naplno 60 minut. První věc splněna na 100 procent, druhá část plánu úplně nevyšla dle mých představ.