V zápase šestého kola Extraligy žen přivítaly na Jižním městě chodovské hráčky soupeřky z Ostravy. Utkání naše děvčata zvládly opět na výbornou a svého soupeře jednoznačně přehrály vysokým rozdílem 18:4. Jedná se o největší vítězství v dějinách klubu.

6. kolo, neděle 26.10.2014, 14:00
18:4
(6:2, 8:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Vojáčková (Křížová), 3. Křížová (Bachmaierová), 4. Klímová (Hofmanová), 14. Urbánková (Vojáčková), 16. Vojáčková (Jarolímová), 20. Urbánková (Lacková), 24. Bachmaierová (Mrázková), 25. Jarolímová (Křížová), 29. Urbánková (Klímová), 35. Řepková (Tučková), 36. Hofmanová (Paulovičová), 37. Vojáčková, 38. Urbánková (Laková), 40. Plášková (Urbánková), 48. Vojáčková (Beránková), 48. Plášková (Lacková), 49. Vojáčková (Paulovičová), 54. Křížová (Paulovičová) – 12. Káčová (Kalnayová), 18. Szczurová (Holubová), 28. Voláková (Škopková), 48. Voláková (Viciánová); Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný; Vyloučení: 2:4; Využití: 3:1; Diváci: 85; Střely na branku: 44:17; Průběh utkání: 6:2, 8:1, 4:1;

Chodov: Provázková (Klabanová) – Jarolímová, Tučková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Ostrava: Holubová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Lichnová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Káčová, Voláková, Kalnyová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová

Komentář k zápasu

Už během první třetiny ukázaly Chodovanky soupeřkám, že tento zápas bude pod taktovkou domácího týmu. Skóre otevřela hned v jedenácté vteřině zápasu Jana Vojáčková. Prakticky aniž by půjčily míček soupeřkám, získaly domácí lvice tříbrankové vedení a to po zásahu Elišky Křížové a samostatném úniku Jany Lackové. I v dalších minutách Chodovanky jasně dominovaly a hráčky Ostravy jen občas zahrozily rychlým protiútokem. V deváté minutě po faulu Szczurové navíc čekala Chodov dvouminutová přesilovka, kterou ale holky nedokázaly využít. Ve dvanácté minutě navíc přišlo snížení na 3:1 z hole Veroniky Káčové. Romana Kiecková ale o minutu později svým faulem zařídila Chodovu další přesilovku, kterou využila Tereza Urbánková. O tři minuty později se po faulu Veroniky Viciánové na hřiště znovu vydala přesilovková formace Chodova a tentokrát skórovala Jana Vojáčková. V osmnácté minutě se přes chodovskou obránkyni dokázala vytočit Veronika Szczurová a snížila na 5:2. Branku „do šatny“ si ve dvacáté minutě ještě připsala Tereza Urbánková.

Ve druhé třetině se Chodovačky ještě víc rozstřílely. Jako první se prosadila od mantinelu neobsazená Kristýna Bachmaierová. Další gól přidala po přihrávce před prázdnou bránu Anet Jarolímová. V šesté minutě byla vyloučena za sekání Tereza Urbánková a hráčky Ostravy nabídnutou výhodu využily tři vteřiny před jejím koncem, když Tereza Voláková prostřelila Kristýnu Provázkovou. Tereza Urbánková se ale rozhodla napravit svou chybu a o dvě minuty později přidala devátý gól do brány hostů. Po faulu Martiny Řepkové čekalo v desáté minutě na domácí další oslabení, které relativně bez problémů zvládly. Chodovačky na soupeřky tlačily dál až desátý gól v patnácté minutě přidala Martina Řepková. V následujících pěti minutách skórovaly Eliška Hofmanová, která se prosadila krásnou střelou od půlky, Jana Vojáčková, Tereza Urbánková a Magdaléna Plášková. Závěr druhé třetiny ale také přinesl nepříjemné zranění Anet Jarolímové, která schytala ránu loktem do obličeje a do zápasu už nezasáhla.

Třetí třetinu začaly domácí hráčky, možná i vlivem různých změn v sestavě, poněkud rozpačitě. V šesté minutě ale lavička hostů nezvládla správně vystřídat a Chodovačky tak čekala čtvrtá přesilovka, kterou využila Jana Vojáčková. Tím se chodovský střelecký kolotoč rozjel nanovo a o čtrnáct sekund později si připsala svůj druhý gól Magdaléna Plášková. Nenápadnou střelou se ještě půl minuty nato na straně hostí prosadila taktéž podruhé v zápase Tereza Voláková. Na tu ale našla odpověď opět Vojáčková a připsala si sedmý bod v tomto zápase (celkem 5+2). O poslední úpravu skóre se ve čtrnácté minutě postarala Eliška Křížová a Chodovačky si tak doma vystřílely výhru 18:4.

Ohlasy trenérů

Michaela Marešová (Chodov): Kombinačně jsme na tom dobře, potvrdily jsme to i gólově. Projevilo se to i na vstřelených brankách. Mrzí mě čtyři obdržené branky. Celkově kvalitně a v tempu odvedené utkání. Holkám děkuju.

Jakub Robenek (Ostrava): Výsledek je trestem za to, že jsme tady chtěli hrát florbal. Nicméně nevidím důvod odehrát tady zápas typu 1:6 a nepotkat se za celých 60 minut s balonem. Přestože je výsledek krutý, povedlo se nám téměř naplnit předzápasový cíl. Gratulace Chodovu.