Chodov hostil na domácí půdě SKV. Domácí hráčky byly po celý zápas lepší a svého soupeře přehrály rozdílem třídy a zaslouženě vyhrály.

4. kolo, neděle 12.10.2014, 17:00
15:1
(2:0, 6:1, 7:0)

Branky a nahrávky: 8. Vojáčková (Křížová), 11. Klímová (Urbánková), 22. Jarolímová (Vojáčková), 27. Beránková (Tučková), 29. Křížová, 31. Jarolímová, 31. Urbánková (Klímová), 34. Lacková (Klímová), 43. Plášková (Tučková), 46. Vojáčková (Jarolímová), 48. Matušková (Bachmaierová), 49. Plášková (Tučková), 51. Paulovičová (Klímová), 54. Bachmaierová (Vojáčková), 56. Jarolímová (Vojáčková) – 22. Tvrzníková (Máčilová); Rozhodčí: Lucie Hejnová a Jitka Romančáková;Vyloučení: 0:2; Využití: 1:0; Diváci: 94; Střely na branku: 43:17; Průběh utkání: 2:0, 6:1, 7:0; .

Chodov: Klabanová (Provázková) – Jarolímová, Tučková, Matušková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Královské Vinohrady: Máčilová (Kutnarová) – Hyršlová, Macurová, Schwarzová, Sladkovská, Tvrzníková, Honzová, Javorská, Čermáková, Strejcovská, Vejvodová, Petřeková, Bartošová, Jiříčková, Valášková, Komorousová, Šádková, Kolafová

Komentář k zápasu

Aktivnějším celkem byl v probíhající 1. třetině tým Chodova. Vinohrady se většinou drželi na své polovině a snažíli se o rychlé protiútoky. V 7. minutě otevřela skóre Eliška Křížová po nahrávce Jany Vojáčkové, fruha jmenovaná ta si za zápas připsala hned 5 kanadských bodů. Chodov byl lepším týmem, Vinohrady hrozíli jen z brejků. Vinohrady podávali zodpovědný defenzivní výkon, domácí ovšem ukazali svoji kvalitu a stále měli míček na svých holích. Druhý gól v síti hostů zaznamenala Magdaléna Klímová po nahrávce Terezy Urbánkové. A po prpvní třetině to bylo 2:0.

Úvodní část zápasu lépe vyšla Chodovu. Domácí hráčky tlačily po velkou část hrací doby své soupeřky na jejich polovině a defenziva Vinohrad se hodně zapotila. Až v závěru se poměr sil na hrací ploše mírně vyrovnal. Stále však platilo to, že chodovské lvice s dvougólovým vedením nastupovaly do 2. periody. Za hostujicí tým se prosadila ve svém vlastním oslabení v 21. minutě Aneta Tvrzníková a rázem byl stav 2:1 z pohledu Chodova. Ovšem na to odpověděla Anet Jarolímová po krásné nahrávce Jany Vojáčkové. Hráčky Chodova v 26. minutě zaply a během 8 minut nasázely 4 góly. Čtvrtý gól vstřelila Petra Beránková po nahrávce Zuzany Tučkové dále se prosadila opět Anet Jarolímová, Eliška Křížová a Jana Lacková.

Chodov šel do třetí třetiny s náskokem sedmi branek a dalo se říct, že se jen dohrávalo. Gólově se prosadila juniorka Magdaléna Plášková, která v zápase vstřelila hned dvě branky. O chvíli později se radovala i její spoluhráčka z juniorky Simona Matušková, pro kterou to byl její úplně první gol v Extralize žen, ovšem musíme pochválit i Kristýnu Barchamierovou, která gólovou šanci připravila. Gól v zápase si připsala i kapitánka týmu Lucie Paulovičová, která s Magdalénou Klímovou předvedla ukázkovou akci přes celé hřiště. V posledních minutách se prosadila Kristýna Bachamierová a Anet Jarolíma, která zkompletovala hattrick.

Papírově Chodov nezklamal a s přehledem vyhrál 15:1 a SKV k ničemu dá se říct nepustil. Za domací tým byla nejlepší hráčkou vyhlášená Kristýna Bachmaierová za hostujicí tým Aneta Tvrzníková a fanclubem byla oceněna juniorka Magdaléna Plášková.

Ohlasy trenérů

Anet Jarolímová (Chodov): Od druhé třetiny super výkon všech našich hráčeK, jen branek jsem mohli dát ještě více. Děkuji týmu SKV za bojovnost po celý zápas.

Magdalena Kotíková (Vinohrady): V půlce zápasu bylo rozhodnuto, takže jsem ráda, že Chodov nepřestal hrát a nedal nám ani centimetr místa. Díky tomu jsme získaly strašně moc nových zkušeností.