V sobotu 15. listopadu proběhlo již deváté kolo ženské florbalové extraligy. Na tento zápas dorazilo celých 202 zvědavých diváků, kteří zhlédli utkání mezi dosavadním lídrem tabulky TJ JM FAT PIPE Chodov a TEMPISH FBS Olomouc, který v letošní sezóně prozatím drží šesté místo tabulky. Překvapení se však nekonalo a chodovské lvice zvítězily 7:2.

9. kolo, sobota 15.11.2014, 18:00
2:7
(2:2, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Pantělejevová (Kamínková), 20. Zamazalová (Kabeláková) – 11. Jarolímová (Paulovičová), 16. Vojáčková (Paulovičová), 22. Jarolímová (Tučková), 23. Vojáčková (Jarolímová), 34. Vojáčková (Jarolímová), 39. Tožičková (Beránková), 54. Klímová (Tožičková); Rozhodčí: Michaela Konečná a Veronika Wienerová; Vyloučení: 1:1; Využití: 0:1; Diváci: 202; Střely na branku: 17:26 Průběh utkání: 2:2, 0:4, 0:1;

Olomouc: Davidová – Janošová, Pavlíková, Martinková, Vysloužilová, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Sklenářová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková

Chodov: Klabanová (Provázková) – Jarolímová, Tučková, Lacková, Klímová, Urbánková, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Komentář k zápasu

Utkání začalo po slavnostní řeči prezidenta klubu a zástupců Olomouckého kraje a města Olomouc. Dravost, se kterou domácí hráčky vstoupily do utkání, se jim vyplatila a hned ve třetí minutě po důrazu před brankou hostí skórovala Adéla Pantělejevová. Prvních deset minut zápasu nebylo pro Chodov ideální, avšak právě v desáté minutě po přihrávce Lucie Paulovičové srovnala skóre Anet Jarolímová. Dá se říct, že lvice tento gól nakopl a po skvěle předvedeném protiútoku odskočily do vedení. Jana Vojáčková přidává svůj další kanadský bod opět po přihrávce kapitánky Lucie Paulovičové. Olomouc si ovšem nenechala nic líbit a využila svůj volný úder v závěru první třetiny, kdy Zamazalová trefila pěknou střelou růžek branky.

Chodov potřeboval zklidnit hru a vytvořit tempo zápasu, a tak došlo k několika změnám v sestavě. Toto se vyplatilo a hned v čase 21:42 se prosadila znova Anet Jarolímová, která využila přihrávku Zuzany Tučkové. Olomouci chvíli trvalo, než se dostal zpět do zápasu, jenže po rychlé rozehrávce Chodova proměňuje Vojáčková střelou do levé šibenice. Ve druhé třetině měly oba celky možnost přesilových her. Tu však proměnily pouze hráčky Chodova, kdy po secvičené akci Vojáčková opět vymetla branku Davidové. Ke konci druhé třetiny ještě navýšila skóre Gabriela Tožičková ve spolupráci s Petrou Beránkovou.

Ve třetí třetině hráčky Chodova nepřestávaly tlačit soupeře a neustále ohrožovaly branku domácí gólmanky. Ta však předváděla skvělé zákroky. Až v čase 53:42 po výborně odvedené práci Magdalény Klímové, kdy se protáhla mezi dvěma hráčkami Olomouce a následně nekompromisně zakončila za záda Davidové.

Lvice dlouhá cesta z Prahy asi ukolébala, a tak začaly hrát svoji hru až od druhé třetiny, která rozhodla také celý zápas. Olomouc ukázala, že se s ní v lize musí počítat a nejen Chodov dokáže náležitě potrápit. Diváci mohli vidět agresivní florbal a hezké akce z protiútoků. Střely zápasu 17:26. Chodovské lvice upevnily tedy svou první pozici ziskem tří bodů, ale dle slov současně hrající trenérky Anet Jarolímové: „Je stále co zlepšovat“.

Nejlepší hráčky utkání: Jarmila Davidová – Jana Vojáčková

Ohlasy trenérů

Pavel Hausner (Olomouc):Škoda druhé třetiny, která nás stála výsledek. Každopádně na dnešku hledám pozitiva. Děkujeme soupeři.

Anet Jarolímová (Chodov): Po první třetině, která byla úplně katastrofální jsme se trošku zvedly a zápas dovedly do vítězného konce. Je stále co zlepšovat. Děkujeme soupeři a pozdravujeme Míšu Marešovou.