Muži Chodova otevřeli sezónu na půdě FBC Ostrava, odkud sice nakonec přivezli všechny 3 body, ale pořádně se při tom zapotili. Na půdě nepříliš oblíbeného soupeře zvítězili 8:6 a lehce tak pokazili oslavu 25 let fungování místního klubu.

První chodovskou branku sezóny vstřelil v 5. minutě navrátilec ze Švýcarska Ondřej Vošta. Domácí reagovali gólem Jiřího Bauera, ale Chodov šel opět do vedení, když Vošta tentokrát vyzval ke skórování Ondřeje Plíhala. Do šaten se odcházelo za stavu 2:2, protože v 16. minutě vyrovnal Eichner.

Druhá třetina patřila jasně Chodovu. Ten zpevnil obranu a zrychlil přechod do útoku, což přineslo hned 5 branek. Postupně se trefili Tom Ondrušek, Ondřej Plíhal, znovu Tom Ondrušek, Martin Řezáč a Ondřej Vošta.

Do třetí části tak Chodov nastupoval s pohodlným vedením, ale domácí se nevzdali. Hnáni skvělým publikem postupně ukrajovali z náskoku a 4 minuty před koncem to bylo už jen o gól. Ostrava zvýšila svůj tlak odvoláním brankáře, ale Martin Řezáč domácím sebral míček a trefil opuštěnou branku. Stanovil tak konečné skóre na 8:6, což znamená první chodovskou výhru sezóny 2018/19!

1.kolo, pátek 7.9.2018, 18:00
6:8
(2:2, 0:5, 4:1)

branky: 11. Jiří Bauer, 16. Dominik Eichner, 44. Filip Hrabal, 50. Jan Daniš, 54. Jiří Bauer, 56. Jakub Mendrek - 5. Ondřej Vošta, 12. Ondřej Plíhal, 25. Tom Ondrušek, 26. Ondřej Plíhal, 35. Tom Ondrušek, 36. Martin Řezáč, 36. Ondřej Vošta, 60. Martin Řezáč;
rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín
vyloučení: 0:1; využití: 0:0