O víkendu 7. a 8. 12 čekal chodovské hráčky výlet do města čistého vzduchu, Ostravy. Tentokrát bylo ovzduší tak příjemné a voňavé, že se mlha nacházela dokonce i v hale. Lvice se ale nezalekly a statečně nastoupily k oběma zápasům proti ostravskému FBC.

13. kolo, neděle 7.12.2014, 15:00
2:10
(1:2, 1:4, 0:4)

Branky a nahrávky: 15. Režnarová, 29. Némethová (Režnarová) – 3. Beránková (Vojáčková), 13. Urbánková (Tožičková), 22. Lacková (Urbánková), 25. Bachmaierová, 30. Vojáčková (Kuchařová), 36. Hofmanová (Tučková), 41. Bachmaierová (Vojáčková), 42. Řepková (Urbánková), 54. Tučková (Tožičková), 56. Urbánková (Řepková); Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt; Vyloučení: 1:0; Bez využití:; Diváci: 41; Střely na branku: 16:42; Průběh utkání: 1:2, 1:4, 0:4;

Ostrava: Šulejová (42. Holubová) – Matějová, Viciánová, Bořucká, Voláková, Škopková, Lichnová, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Stankušová, Szczurová, Némethová

Chodov: Provázková (Klabanová) – Tučková, Matušková, Lacková, Urbánková, Tožičková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Hofmanová, Bachmaierová

Komentář k zápasu

Repete sobotního zápasu následovalo hned v neděli, když se Chodovačky s Ostravou utkaly znovu, tentokrát ale šlo o ligové utkání. V podstatě šlo ale o stejný zápas. Taktika domácích se vůbec nezměnila a ani hostující hráčky nepřišly s mnoha inovacemi svého výkonu. Ostrava poctivě bránila a do šancí se dostávala v podstatě pouze po chybách hostujících hráček.

Dokonce i první branku vstřelila stejná hráčka jako v sobotu a to Beránková. Tentokrát ale zakončila po rozehrávce z rohu zpoza brány. Druhou branku přidala Urbánková a na ostravské straně korigovala skore na 1:2 Režnarová po výběhu zpoza branky.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, kdy Chodovačky dobývaly domácí svatyni přes zahuštěnou domácí obranu a Ostravačky kontrovali nebezpečnými protiútoky. Postupně se na straně Chodova prosadily Lacková, Bachmaierová, Vojáčková a Hofmanová. Za domácí se prosadila pouze jednou trefou Némethová.

Ve třetí třetině již upravoval počet vstřelených branek pouze Chodov díky Bachmaierové, Řepkové, Tučkové a Urbánkové. Na závěr třetiny stihla ještě sice být vyloučena domácí Káčová, Chodov již ale početní výhodu nevyužil. Chodovačky porazily Ostravu výsledkem 10:2.

Ohlasy trenérů

Jakub Robenek (Ostrava): Neproměňování velkého množství šancí, nedůslednost a chyby v obraně nás stály přijatelnější výsledek. Děkuji soupeři za víkendové dvojutkání a hodně štěstí do zbytku sezony.

Michaela Marešová (Chodov):Výsledkově to sice vypadá lépe, ale herně to má k ideálu poměrně daleko, nicméně jsme rádi, že jsme zvládly dokončit týden vítězně.