V sedmém kole Extraligy žen si Chodovačky udělaly výlet na zápas do Brna. V zápase byly lepším týmem a zaslouženě si tak vezou z Brna další vítězství.

7. kolo, úterý 28.10.2014, 14:00
3:8
(1:3, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Miklíková (Dernerová), 29. Švecová, 53. Grufíková (Drápalová) – 8. Urbánková (Klímová), 10. Urbánková (Paulovičová), 18. Křížová (Jarolímová), 25. Klímová (Urbánková), 26. Vojáčková (Křížová), 50. Vojáčková (Jarolímová), 51. Jarolímová (Křížová), 57. Vojáčková (Bachmaierová); Rozhodčí: Lucie Hejnová a Jitka Romančáková; Vyloučení: 2:1; Využití: 0:2; Diváci: 128; Střely na branku: 23:35; Průběh utkání: 1:3, 1:2, 1:3;

Židenice: Příleská – Rozenbergová, Svobodová, Babáčková, Švecová, Grufíková, Veletová, Kusáková, Dundelová, Miklíková, Pospíšilová, Vývodová, Drápalová, Pavlicová, Humlová, Valehrachová, Dernerová, Obrovská

Chodov: Klabanová (Provázková) – Jarolímová, Tučková, Lacková, Lacková, Křížová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Komentář k zápasu

V úvodní třetině holky vedly už po devíti minutách 2:0, kdy se o oba góly postarala Tereza Urbánková, přičemž druhý gól vstřelila v přesilové hře. Tento zápas nebyl příliš o florbalových dovednostech, ale o tom, kdo víc vydrží od protihráček. Naštěstí to byly naše Chodovské lvice, které se dokázaly lépe v<>yrovnat s tvrdostí zápasu, občasnými až ošklivými a zbytečnými zákroky, které však zůstávaly bez povšimnutí. Po naší špatně rozehrané standartce u Židenické brany se do brejku v 15. minutě dostala Miklíková který snížila na 1:2. Lvice si to nenechaly líbit a o 3 minuty po krásném ťukecu Elišky Křížové s Anet Jarolímovou zvyšují na náskok 2 branek. První jmenovaná vybojovala na půlce míček a následně dávala gól do úplně odkryté branky, kde byla bezmocná Příleská. První třetina byla nahoru dolu, na chodovskou Kristýnu Klabanovou chodil na naše poměry docela dost brejku. To se nesmí stávat.

Do druhé třetiny nastoupily hostující hráčky daleko aktivněji. V prvních šesti minutách vstřelily hned dva góly. Nejdříve se prosadila Majda Klímová po přečíslení 2 na 1, kde jí Urbánková naservírovala nahrávku před odkrytou bránu. Druhý gól, svůj první a ne poslední v tomto zápase, vstřelila Jana Vojáčková. Trenér Brna si tak po šesti minutách musel vzít time out, aby dobil své hráčky chutí a energií bojovat s týmem, který se drží na první pozici extraligové tabulky. A evidentně time out pomohl. Švecová se po individuální akci prosadila na bližší tyčku Kristýny Klabanové, tento gol si bere golmanka na sebe. Takové střely po mantinelu 3 metry od brány se musí chytat. Do konce druhé třetiny se již nic zásadního nestalo. Proběhla přesilová hra domácích, kterou bez větších problémů hostující hráčky ubránily. A tak se šlo po druhé třetině do šaten za stavu 2:5.

Třetí třetina přinesla nejprve faul na Janu Lackovou, která byla v samostatném úniku zfaulovaná Grufíkovou. Po neproměněném nájezdu kapitánky Lucie Paulovičové následovala další přesilová hra, kterou proměnila Jana Vojáčková po křižné nahrávce od Anet Jarolímové. Po gólu Anet Jarolímové a Anny Grufíkové zkompletovala svůj hattrick v tomto zápase Jana Vojáčková a uzavřela tím tak skóre zápasu na konečných 3:8.

Ohlasy trenérů

Martin Hájek (Židenice): Děkuji holkám za odmakaný zápas. Jsem rád, že jsme hráli naplno celých 60 minut. Bohužel jsme udělaly zbytečné chyby, které nás stály pár gólů. Jsem rád, že hráčky dokázaly, že když se odmaká celý zápas, tak se dá hrát s každým. Ještě jednou holkám děkuji za výkon.

Michaela Marešová (Chodov): Úplně se nám nedařilo, dostávaly jsme laciné branky a když k tomu přičtu, že se tu úplně nehrál florbal, tak musíme brát 3 body a jet domů.