Po pěti výhrách muži poprvé v letošní sezoně odcházeli z utkání se sklopenou hlavou. A bez bodového zisku. Stopku vítězné sérii vystavili v sobotu na domácím hřišti úřadující mistři z Vítkovic. V repríze Superfinále 2016 podlehl Chodov těsně 2:3. Proč? Jaký to byl zápas? Zeptali jsme se šéfa střídačky Davida Podhráského, který v otevřeném povídání přiznal mimo jiné námluvy s lotyšským reprezentantem.

"Tradičně hodně emotivní zápas ve skvělé atmosféře. Ve druhé třetině jsme na nějaký čas vypadli z role a tím jsme Vítkovice nakopli. V závěrečné části mohly vyhrát oba týmy, ale my jsme své šance neproměnili," bilancoval Podhráský bezprostředně po utkání. S odstupem pár hodin své myšlenky rozvedl.

Jak skličující je strávit víkend 370 kilometrů od domova a prohrát?
"Vracet se bez bodu je vždycky otrava a je vlastně jedno odkud, jen k Ostravě bych to nevztahoval. Prohra je naprd, ale jinak ten den a půl v Ostravě vnímám pozitivně. Alespoň jsme strávili nějaký čas společně mimo halu."

Vítkovicím jsme z pozice nejofezivnějšího týmu Superligy vstřelili jen dva góly. Měli jsme 19 střel na branku, ve druhé třetině jedinou. To není moc, že?
"Vyšší číslo by bylo samozřejmě veselejší, ale musíme respektovat sílu soupeře. Navíc sami jsme pustili Vítkovice do podobného počtu střel, takže to jen ukazuje, že to byl hodně vyrovnaný zápas, ve kterém oba týmy velmi dobře bránily."

Domácím pomohl i návrat reprezentačního brankáře Lukáše Součka, souhlasíš?
"Určitě byla jeho přítomnost znát. My jsme sice své šance neřešili zrovna oslnivě, ale v klíčových okamžicích byl Souča na správném místě a míčky z něj nevypadávaly."

Vyčinil si dvěma hříšníkům, kteří svými vyloučeními umožnili soupeři na přelomu druhé a třetí periody otočit skóre na 1:2?
"Rozhodně jsme si k tomu v šatně něco řekli. Oba fauly byly úplně zbytečné a nic neřešící. Byli jsme za ně tvrdě potrestáni, takže věřím, že se z toho poučíme."

Do utkání nezasáhl kapitán Martin Koutný, přestože s týmem na utkání cestoval. Proč?
"U Martina se jedná o drobné zranění, ale nechceme v téhle fázi sezony jít na sílu a posílat do hry lehce zraněné hráče."

Zranění jsou na Chodově velké téma. Jak náročné je pořád někoho z klíčových person postrádat a proč se tak děje?
"Obecně se nám v posledních dvou sezonách lepí zranění na paty, takže se už od léta snažíme o větší prevenci a péči v tomto směru. Nahrazovat zraněné hráče je vždy náročné, ale v základní části to alespoň přináší prostor pro další kluky, kteří se mohou ukázat."

Jaký je status Dana Kašovského? Dřívější obranná stálice vysedává na střídačce.
"Dan je členem našeho kádru, ale v současné dobře na tom není kondičně tak dobře, abychom ho nasazovali do zápasů. S Danem o tom mluvíme, on si je svého stavu vědom a pomyslný míček je na jeho straně."

Těší tě zlepšující se výkony Michala Rebra? Dvakrát po sobě by vyhlášen mužem zápasu.
"Určitě! Začátek sezony byl pro Michala těžký, protože jsme dělali opravdu velké množství chyb a on musel řešit většinou hlavně přečíslení. V posledních dvou zápasech jsme se zlepšili v poli a pomohli jsme Michalovi k jednodušším zákrokům, díky kterým se mohl dostat do pohody.“

Po zápase jste v Ostravě nocovali, jak jste využili společný čas?
"Nakonec jsme nedělali žádný společný program. Šli jsme na večeři, kde jsme pokecali a část týmu, především rodičové, šla poté brzy spát. Druhá část hrála pokerový turnaj a nějací jednotlivci myslím vyrazili i na Stodolní." (smích)

Z jiného soudku. Máš v merku nějakou posilu, nebo považuješ stávající sestavu Chodova za finální?
"Jsme s kádrem spokojeni, ale samozřejmě máme otevřené oči, takže nevylučuji, že se může něco přihodit. Bude záležet na výkonech, ale také na zdravotním stavu týmu."

Tvé zraky údajně mířily i do lotyšské reprezentace, je to pravda?
"Ano. Jsme v kontaktu s jedním lotyšským reprezentantem a není to úplně vyloučené, ale zatím je to poměrně daleko a muselo by se sejít hodně věcí."

Jsi autorem myšlenky růžových dresů. Jak tě zatím těší pozitivní reakce, které akci provází?
"Mám z toho skvělý pocit! Celý klub to vnímá pozitivně, skvěle se k tomu staví i soupeři, kteří také přispívají, a vypadá to, že se vybere opravdu velká částka, která by mohla dětem opravdu pomoci!"

6.kolo, neděle 13.10.2019, 17:00
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
 

branky: 37. Tomáš Sladký, 41. Lukáš Hájek, 50. Rostislav Gattnar - 11. Marek Vávra, 53. Martin Pražan
rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora
vyloučení: 1:1; využití: 1:0
diváků: 382
zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Michal Rebro 15; po třetinách

Generální
partner

Partneři
klubu