Přestože se kvapem blíží Vánoce a středem pozornosti všech florbalistů byl nejspíše vrchol mistrovství světa mužů ve Švédsku, česká ženská extraliga pokračovala bez ohledu na tyto faktory, a tak se v neděli utkaly chodovské lvice s nebezpečnou Olomoucí.

14. kolo, neděle 14.12.2014, 17:00
8:1
(3:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Hofmanová, 17. Tučková (Bachmaierová), 19. Hofmanová (Bachmaierová), 31. Vojáčková (Klímová), 32. Klímová (Urbánková), 36. Tučková (Řepková), 52. Řepková (Tučková), 57. Matušková (Klímová) – 47. Oháňková; Rozhodčí: Zdeněk Cholek a Jana Matulíková; Vyloučení: 1:3; Využití: 1:0; Diváci: 31; Střely na branku: 41:6; Průběh utkání: 3:0, 3:0, 2:1;

Chodov: Provázková (Klabanová) – Tučková, Matušková, Klímová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Hofmanová, Bachmaierová

Olomouc: Starečková (Králová) – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Nováčková, Vysloužilová, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková

Komentář k zápasu

Oproti ostatním zápasům, kdy lvice jasně dominovaly, museli diváci tentokrát na první gól čekat do poloviny první třetiny. Do této doby byl totiž zápas vyrovnaný, lvice jednou zachránilo i břevno a Olomouc zase držela ve hře golmanka Starečková. Jenže pak se dostala k výběhu Hofmanová a střelou k tyči otevřela skóre zápasu. O 5minut později vybojovala balonek v rohu soupeře Bachmaierová a milimetrovou nahrávkou zpoza branky našla Tučkovou, která se nemýlila. Ještě jednu branku pak přidala opět Hofmanová, když pohotově reagovala na malém brankovišti a dorazila střelu Bachmaierové.

Druhá třetina začala vyloučením olomoucké hráčky za vzdálenost, chodovské lvice však tuto výhodu nevyužily, naopak došlo krátce nato i na vyloučení Klímové za hrubost. Během tohoto oslabení byl Chodov však aktivnější a vytvořil si slibné šance, přesto nedokázal skórovat. To se povedlo až v dalším vyloučení Olomouce, když Vojáčková uklidila balonek za záda Starečkové. Pátým gólem navýšila skóre Klímová. Ještě jeden bod si mohla připsat z nařízeného trestného střílení, ale ten bohužel neproměnila. To však napravila Tučková, když se vrhla společně s Řepkovou do brejku a nemýlila se. Ve druhé třetině nepustily domácí hráčky Olomouc ani k jedné střele, samy jich naopak vyslaly 11.

Poslední část přinesla opět spoustu šancí, ale první skórovaly hostující hráčky, když si nešťastně srazila balonek do branky od špičky boty Provázková. Lvice však nadále okupovaly olomouckou svatyni a až Řepkové se povedlo střelou k tyči vstřelit branku. Plášková pak před bránou promáchla, Urbánková nastřelila tyč, ale mladičká Matušková se už nemýlila, když výstavním víkem ukončila skóre zápasu na stavu 8:1 pro chodovské lvice.

Domácí tým tak opět potvrdil svoji formu, přestože ho trápí velká marodka. Doufejme, že se do dalšího víkendu dají dokupy, neboť je čeká nelehký soupeř v podobě Fbš Bohemians. A tak pokud nemáte před Vánocemi co dělat, přijďte se podívat na Děkanku i v neděli.

Ohlasy trenérů

Michaela Marešová (Chodov):Holky odevzdaly solidní výkon, který dnes bez problému stačil na vítězství. Dnes hrály víceméně jen zdravé hráčky.

Pavel Hausner (Olomouc):Dneska to od nás nebylo povedené utkání ani do obrany ani do útoku. Pozitivem budiž výkon brankářky. Soupeř ale naprosto zaslouženě vyhrál.